reklama
 
 

Pozor na bouřky a přívalové deště, varují meteorologové.

10. 8. 2017
Výstraha meteorologů před bouřkami a přívalovými dešti platí až do pátečního odpoledne. První silnější bouřky by měly zemi zasáhnout ve čtvrtek odpoledne. Český hydrometeorologický ústav upozorňuje také na možnost zvýšení hladiny na některých menších tocích. Výstraha neplatí pouze pro Karlovarský kraj, Plzeňský kraj a část Ústeckého, kudy se bouřky přehnaly již v noci na čtvrtek.

Praha - Na většině území se odpoledne, večer i v noci na pátek vyskytnou bouřky. Doprovodí je místy intenzivní déšť, proto hrozí na menších tocích zvednutí hladiny. Na východě republiky, kde pro čtvrteční a páteční odpoledne platí i výstraha před vysokými teplotami, budou bouřky pravděpodobně i v pátek odpoledne. Vyplývá to z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nad střední Evropou se podle meteorologů nadále vlní výrazné frontální rozhraní oddělující velmi teplý vzduch na východě a chladný na západě. Právě v oblasti frontálního rozhraní se budou vyskytovat přeháňky a bouřky, místy i intenzivní s úhrny až kolem 50 milimetrů a s nárazy větru přes 90 km/h, někde mohou padat i kroupy, uvedl ČHMÚ. Výstraha neplatí pouze pro Karlovarský kraj a část Ústeckého a Plzeňského kraje.

Vzhledem k očekávanému přívalu srážek nelze vyloučit krátkodobé překročení prvního, případně druhého stupně povodňové aktivity na menších tocích, upozornili meteorologové. Přes Ústecký kraj, Moravu a Slezsko se silná bouřka přehnala už v noci na čtvrtek. Popadané stromy komplikovaly dopravu na železnici i silnicích zejména v Olomouckém kraji. Více práce měli hasiči s odstraňováním následků bouře i v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji.

Drama na noční obloze. Sociální sítě jsou plné blesků z bouřky, která zasáhla Česko | Video: Robert Moutelík, instagram/666cruelanicky, instagram/miraflam |  00:29

autor: ČTK | 10. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama