Bartuška čelí trestnímu oznámení, podal ho poslanec KSČM

ČTK ČTK
30. 4. 2015 16:48
Zdeněk Ondráček (KSČM) označil Bartuškova slova o upalování a zabíjení na Ukrajině za cynická, urážlivá a patrně fašizující.
Václav Bartuška
Václav Bartuška | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podal trestní oznámení na vládního zmocněnce pro energetickou bezpečnost Václava Bartušku za jeho výroky o upalování a zabíjení na Ukrajině jako způsobu, jak řešit ruskou intervenci.

Bartušku za výroky opět kritizoval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Ondráček označil zmocněncova slova v rozhovoru pro server Neovlivní.cz za cynická, urážlivá a patrně fašizující. "Trestněprávní rovinu v tom vidím," uvedl.

"Je to ve sporu se vším tím, co by mělo být obsahem zahraniční politiky českého státu," řekl k Bartuškovým výrokům Zaorálek.

Zmocněnec podle něho porušil i vnitřní předpisy ministerstva, kterého je zaměstnancem. Ministr se s Bartuškou ještě nesešel, ale ministerstvo ho prý rozhodně potrestá.

Fašizujícího výroku se Bartuška dopustil i podle prezidenta Miloše Zemana.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy