Babiš si na Čapím hnízdě po 23 letech vzal svou partnerku Moniku. Venku protestovali lidé s tlampači

Andrej Babiš si po 23 letech vzal svou dlouholetou partnerku Moniku.
Svatební obřad se konal venku. Andrej Babiš své nastávající manželce navlékl prstýnek z bílého zlata s diamanty. Ona jemu hladký prsten bez ozdob.
Neveřejnému obřadu přihlíželo 200 pozvaných hostů včetně špiček hnutí ANO Jaroslava Faltýnka či Richarda Brabce. Monice šla za svědka dlouholetá kamarádka, Babišovi kamarád.
Andrej Babiš a Monika Babišová odchází uličkou již jako novomanželé. Nové příjmení však Monika nemá, jelikož již dříve užívala partnerovo příjmení.
Areál Čapího hnízda je až do neděle pro veřejnost uzavřen. Před bránou již několik hodin před svatbou čekali na přijíždějící hosty novináři. Andrej Babiš jim ještě před obřadem přišel rozdat svou knížku, aby se nenudili, jak sám řekl.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 7. 2017 17:27
Bývalý vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš si na Čapím hnízdě v sobotu vzal svou dlouholetou partnerku Moniku. Soukromého obřadu, který začal v 16 hodin, se zúčastnilo 200 pozvaných hostů včetně ministra životního prostředí Richarda Brabce či místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka, oba za ANO. Kolem areálu, kvůli kterému Babiš čelí trestnímu oznámení za zneužití evropských dotací, několikrát projela kolona automobilů, jež hlasitě dávaly najevo nesouhlas s Babišovou politikou a názory. Ten se však nechal slyšet, že si nenechá kazit svatební den. Kolona kolem areálu projela i po obřadu.

Olbramovice - Předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš se odpoledne oženil se svou dlouholetou partnerkou Monikou, s níž má dceru Vivien a syna Frederika. Svatbě pod širým nebem na Čapím hnízdě přihlíželo na 200 hostů.

Kolem areálu opakovaně projela protestní jízda aut, z nichž zněla hesla kritizující šéfa ANO. Po civilním obřadu byla pro hosty naplánována prohlídka areálu, který je až do neděle pro veřejnost uzavřený. Na šestou hodinu večer byla připravena pro svatebčany slavnostní galavečeře.

Nevěsta, která již dříve používala příjmení Babišová, měla na sobě dlouhé bílé šaty s hlubokým dekoltem a závoj. Již dříve prozradila, že její snubní prstýnek zdobí diamanty, zatímco ženich bude nosit hladký prsten bez ozdob. Za svědka nevěstě šla dlouholetá kamarádka, Babišovi kamarád. 

O svatbě informovali Babiš s partnerkou v dubnu. Znají se 25 let, žijí spolu 23 a mají spolu dvě děti. Dvaašedesátiletý Babiš, jehož hnutí je favoritem blížících se voleb, má z prvního manželství dvě dospělé děti. Monika je o 20 let mladší. Líbánky prý pár neplánuje, ale rodinnou dovolenou ano.

Organizaci akce si vzala na starost nevěsta, což ve svatební den Babiš novinářům zopakoval. Po obřadu si svatební hosté prohlédli Čapí hnízdo a v 18 hodin se měli zúčastnit naplánováné slavnostní galavečeře. Mezi hosty byli například ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) nebo místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek.

Před třetí hodinou odpoledne projela kolem areálu protestní jízda zhruba dvaceti vozů, které z reproduktorů a tlampačů pouštěly kritické názory na šéfa ANO. Babiš novinářům řekl, že si tím den zkazit nenechá a že tito lidé nejsou ochotní diskutovat. Před 16:00 se protestní vozy ozdobené českými vlajkami vrátily, ale po pěti minutách odjely. Kolona kolem areálu projela pak ještě po obřadu.

Babiš čelí v souvislosti s Čapím hnízdem od sklonku roku 2015 trestnímu oznámení. Lhůta pro policejní rozhodnutí ve věci se několikrát prodlužovala. Čapí hnízdo patřilo do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnilo formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jeho majitele. Díky změně farma dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci.

Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš loni v březnu na mimořádné schůzi Sněmovny svolané z popudu opozice řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

Dotace pro Čapí hnízdo šetří i Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF, který chce k závěru dospět do konce letošního roku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy