Infekční nemocnice v Těchoníně je připravená, řekla armáda. Podívejte se dovnitř

Infekční nemocnice v Těchoníně je připravená, řekla armáda. Podívejte se dovnitř
Nemocnice Těchonín je specializované zdravotnické zařízení zajišťující kompletní biologickou ochranu v rámci systému NATO a je vybaven například pro případnou léčbu pacientů nakažených virem ebola.
Podnět k aktivaci ve prospěch civilního obyvatelstva dává hlavní hygienik prostřednictvím Ředitelství pro operace ministerstva obrany. Do dvou hodin od přijetí žádosti je zahájena aktivace systému pro zajištění karantény, izolace a léčby pacientů s vysoce nakažlivou nemocí či s podezřením na ni.
Do 12 hodin od zahájení aktivace nemocnice armáda garantuje připravenost dvou lůžek intenzivní péče, šesti lůžek standardní péče a 30 lůžek karantény.
V čase 72 hodin od zahájení aktivace bude připraveno osm lůžek intenzivní péče, 20 standardních a 100 karanténních lůžek.
Foto: Reuters
Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 3. 2020 14:51
Armáda je připravena poskytnout vojenskou specializovanou infekční nemocnici v Těchoníně na Orlickoústecku pacientům s potvrzenou nákazou koronavirem. Zařízení je připraveno na aktivaci v případě, že bude vyčerpána kapacita infekčních lůžek běžných nemocnic. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá.
 

Právě se děje

Další zprávy