Infekční nemocnice v Těchoníně je připravená, řekla armáda. Podívejte se dovnitř

Infekční nemocnice v Těchoníně je připravená, řekla armáda. Podívejte se dovnitř
Nemocnice Těchonín je specializované zdravotnické zařízení zajišťující kompletní biologickou ochranu v rámci systému NATO a je vybaven například pro případnou léčbu pacientů nakažených virem ebola.
Podnět k aktivaci ve prospěch civilního obyvatelstva dává hlavní hygienik prostřednictvím Ředitelství pro operace ministerstva obrany. Do dvou hodin od přijetí žádosti je zahájena aktivace systému pro zajištění karantény, izolace a léčby pacientů s vysoce nakažlivou nemocí či s podezřením na ni.
Do 12 hodin od zahájení aktivace nemocnice armáda garantuje připravenost dvou lůžek intenzivní péče, šesti lůžek standardní péče a 30 lůžek karantény.
V čase 72 hodin od zahájení aktivace bude připraveno osm lůžek intenzivní péče, 20 standardních a 100 karanténních lůžek.
Foto: Reuters
Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 3. 2020 14:51
Armáda je připravena poskytnout vojenskou specializovanou infekční nemocnici v Těchoníně na Orlickoústecku pacientům s potvrzenou nákazou koronavirem. Zařízení je připraveno na aktivaci v případě, že bude vyčerpána kapacita infekčních lůžek běžných nemocnic. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Největší výrobce zařízení na těžbu kryptoměn, čínský Bitmain, pozastavil prodej

Čínská společnost Bitmain, která je největším světovým výrobcem zařízení na těžbu kryptoměn, pozastavila prodej svých produktů na trzích s okamžitým dodáním. Chce tak zmírnit prodejní tlak vyvolaný krokem Pekingu, který v květnu vyzval k zastavení těžby kryptoměn, informovala v pátek agentura Reuters. Firma též uvedla, že se svými klienty hledá kvalitní dodávky energie na místech, jako jsou Spojené státy, Kanada, Rusko, Kazachstán či Indonésie.

Správa v hlavních čínských centrech těžby kryptoměn - v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko a provinciích Sin-ťiang, Jün-nan a S'-čchuan - po rozhodnutí vlády zveřejnila podrobná opatření k vymýcení tohoto podnikání. Řada čínských firem prodává sestavy na těžbu kryptoměn a z odvětví teď odchází, případně svá zařízení posílají do zahraničí.

"Těžební místo se v zahraničí nezřídí přes noc a prodejní tlak na sekundárním trhu je obrovský," uvádí Bitmain. Společnost se rozhodla v celém světě pozastavit prodej svých zařízení Antminer, aby napomohla hladké transformaci odvětví. Čínští těžaři se podle firmy za levnou elektřinou přesouvají do Běloruska, Švédska, Norska, Angoly a do Konga.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V srpnu se v Praze uskuteční turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu

Dva týdny po skončení olympijských her se v Praze na Ládví uskuteční dvouhvězdičkový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu. Pořadatelé očekávají, že se jej od 19. do 22. srpna zúčastní kompletní domácí špička včetně párů Ondřej Perušič, David Schweiner a Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková, které se kvalifikovaly do Tokia. Do Prahy se elitní okruh vrací po šesti letech, kdy se naposledy konal turnaj na Štvanici.

"Obrovská investice ve výši 30 milionů korun do rekonstrukce Beachklubu Ládví umožnila, aby se turnaj Světového okruhu vrátil do Prahy," řekl předseda volejbalového svazu Marek Pakosta. "Pro řadu domácích týmů vyjma těch nejlepších je to jedinečná šance, jak získat body do žebříčku pro nasazování na elitní turnaje," dodal Pakosta na dnešní tiskové konferenci, která se konala při příležitosti slavnostního otevření zrekonstruovaného zázemí areálu.

Další zprávy