Anonymous. V Praze masky, slovenské vládě blokují web

Domácí Domácí
28. 1. 2012 19:52
Nesouhlas se smlouvou ACTA se šíří webem i do měst

Praha - Hackerské sdružení Anonymous, které v minulých dnech vyzvalo k útoku proti internetové sociální síti Facebook, se aktivizuje už i v Česku.

Z e-mailové adresy na Google.com přišel v sobotu hromadný e-mail, v němž česká odbočka Anonymous vyzývá k účasti na demonstraci kvůli nesouhlasu s mezinárodní protipirátskou smlouvou ACTA.

Demonstrace se má konat ve středu 1. února v Praze na Karlově náměstí. Zde chtějí dosud neznámí organizátoři vyhlásit rozšíření požadavků skupiny Anonymous pro Českou republiku.

Hackeři z téhož hnutí v sobotu večer napadli a vyřadili z provozu webové stránky slovenské vlády. Slovenská vláda se chce připojit k protipirátské smlouvě ACTA.

Anonymous napadly tento týden vládní web i v Česku i další weby tuzemských organizací. V sobotu se pak v Praze na Václavském náměstí a v dalších městech konaly menší demonstrace - povětšinou s účastí několika desítek lidí.

"Cílem akce je protest proti smlouvě, která znamená cenzuru internetu," řekl agentuře ČTK mladý muž s maskou na tváři, který nechtěl uvést své jméno, na pražském Václavském náměstí.

Foto: Aktuálně.cz

Anonymous nejsou cool piráti z Karibiku, ale teroristé

Komentátor Aktuálně.cz Jan Lipold: "Kyberteror, ať už se tváří jakkoli cool, je totiž pořád jen teror." 

V pátek sdružení Anonymous na protest proti ACTA zaútočilo na tři mexické vládní servery. Atak na Facebook se nekonal.

Smlouva ACTA má bojovat proti šíření nelegálních kopií a padělků, ať už jde o záznamy hudebních či filmových děl, falšované léky, napodobeniny značkových oděvů či jiné formy podloudné výroby. Podle hackerského hnutí Anonymous se snaží omezit svobodu slova a neutralitu internetu.

Tři nejčtenější články k tématu na webu Datarama:

 

Právě se děje

Další zprávy