Zemřel americký miliardář a filantrop Bronfman

ČTK ČTK
22. 12. 2013 12:25
New York truchlí pro někdejšího předsedu Světového židovského kongresu.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

New York - Ve věku 84 let zemřel v sobotu americký miliardář, filantrop a někdejší předseda Světového židovského kongresu (WJC) Edgar Bronfman. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž bývalý majitel průmyslové skupiny Seagram skonal doma v New Yorku přirozenou smrtí.

"Mnoho Židů na celém světě je na tom dnes lépe díky Edgarově rozhodnému, neústupnému boji za spravedlnost, který pro ně vedl," prohlásil k úmrtí tohoto významného muže nynější předseda WSJ Ronald Lauder.

"Navždy se zapsal do dějin. Nejenže změnil Světový židovský kongres v nejdůležitější mezinárodní židovskou organizaci, kterou je dodneška, ale její základnu rozšířil o nové komunity ve východní Evropě i v dalších zemích," ocenil Bronfmana rovněž Lauder.

Edgar Bronfman se narodil 20. června 1929 v kanadském Montrealu. Občanství Spojených států získal podle listu The New York Times v padesátých letech.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy