Výrobce rakví láká na kalendář s obnaženými modelkami

Zahraničí Zahraničí
11. 10. 2012 16:01
Firma Lindner nechala na příští rok natisknout kalendář, kde jsou vedle rakví i modelky
Kalendář firmy Lidner pro rok 2012. V tom pro rok příští jsou modelky u rakví už zcela nahé.
Kalendář firmy Lidner pro rok 2012. V tom pro rok příští jsou modelky u rakví už zcela nahé. | Foto: Lindner

Varšava - Netradiční formu propagace svého zboží zvolila zavedená polská firma Lindner, která se zabývá výrobou rakví.

Pro posílení prodeje v zahraničí se rozhodla vytisknout sexy kalendář, kde na fotkách nahé a spoře oděné modelky doplňují právě schránky pro zesnulé.

"Polští výrobci rakví to mají obyčejně velmi těžké, když chtějí proniknout na zahraniční trhy," vysvětlil firemní strategii šéf prodeje Tomasz Kilarski pro list Warsaw Business Journal.

Lindner funguje jako velkododavatel. Rakve dodává do pohřebních ústavů, které je pak přeprodávají zákazníkům. Klienty má polská společnost ve Francii či Německu.

"Za kalendář jsou naši zákazníci obvykle velmi rádi," dodal Kilarski.

Reklama v Polsku podle odborníků na marketing a PR po letech znovu využívá sexuální motivy, stejně jako tomu bylo například v 90. letech.

Podle jednoho z nich, Andrzeje Multanowskiho, majitele PR firmy PRS, Lindner sice použil "primitivní podobu" kalendáře, o úspěchu nicméně pochybovat nelze. I když jsou cílovou skupinou pohřební ústavy.

"Všichni víme, že sex prodává," řekl Multanowski novinám Warsaw Business Journal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy