Trump šel v den smrti bratra do kina. Co dalšího je v knize, která ho má "sejmout"?

Helena Truchlá Helena Truchlá
8. 7. 2020 14:59
Rok 2020 je pro amerického prezidenta Donalda Trumpa "literárně bohatý". Během měsíce o něm vyjde už druhá kniha. Po publikaci někdejšího poradce Johna Boltona, proti které prezident bojoval u soudu, nyní média přináší první úryvky z textu jeho neteře Mary Trumpové. Podle ní je prezident nevzdělaný a arogantní sociopat ohrožující budoucnost Spojených států. Co dalšího kniha obsahuje?

Příliš mnoho a nikdy dost

Mary Trumpová, dcera jednoho z bratrů amerického prezidenta a profesí klinická psycholožka, se ve své knize zabývá zejména rodinnou historií muže, který stojí v čele Spojených států.

Trumpová je přesvědčena, že okolnosti a vztahy v rodinné dynastii trvale narušily prezidentovu osobnost. Její kniha Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man (v překladu Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina vytvořila nejnebezpečnějšího muže světa) má vyjít až příští týden, publikaci ale přednostně získala některá americká média, která z ní nyní citují

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Cestovní kancelář V-Tour zkrachovala, problémy jí způsobila koronavirová krize

Cestovní kancelář V-Tour z Brna, která pořádala školní zahraniční zájezdy a prodávala outdoorové zájezdy, vyhlásila úpadek. Cestovní kancelář to uvedla na svých webových stránkách. Klienti se mohou hlásit o náhradu školy u Generali České pojišťovny. Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s kanceláří, která působila na trhu 28 let, toto pondělí.

"Vážení klienti, partneři, přátelé hor, účastníci školních zájezdů a cestovatelských dobrodružství, s lítostí vám oznamujeme, že se CK V-TOUR s.r.o. s platností od 3. 8. 2020 nachází v úpadku," uvedla cestovní kancelář na svém webu. Server iDNES uvedl, že kancelář zkrachovala kvůli koronaviru. Problémy způsobilo především jaro, kdy platila opatření vlády a nechodilo se do školy. Na jaře přitom školy jezdí na zájezdy nejvíc. Zájem nebyl ani o zájezdy plánované od září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy