Vídeň vystavuje lidi přivázané na řetěz a uřezané hlavy

Foto: Nurith Wagner-Strauss
Monika Horáková
20. 5. 2010 15:40

Polonahá žena sedí na posteli přivázaná na řetěz, obrazy na zdi znázorňují uřezané hlavy původních obyvatel Namibie. Jihoafričan Brett Bailey se touto výstavou rozhodl připomenout boje mezi původními obyvateli Namibie a německými kolonialisty počátkem 20. století. Výstavu je možné shlédnout v rámci festivalu Wiener Festwochen do 23. května 2010.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy