reklama
 
 

Ruská Vagnerova armáda mizí ze Sýrie, žoldnéři se přesouvají do Afriky

23. 11. 2018 12:10
Bojovníci ruské soukromé armády operující v Sýrii a na Ukrajině se přesouvají do Afriky. Úkoly mají plnit mimo jiné v Libyi. Uvedla to v pátek ruská redakce stanice BBC s odvoláním na jednoho z ruských žoldnéřů. Rozsah syrské a ukrajinské mise se prý zmenšil a omezuje se jen na ochranu objektů.

Bojová skupina známá jako Vagnerova soukromá armáda je podle médií majetkem ruského miliardáře Jevgenije Prigožina, který je blízký Kremlu. Ruská oficiální místa nicméně odmítají její operace komentovat.

Prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov nedávno prohlásil, že soukromé armády v Rusku právně neexistují a o jejich legalizaci se neuvažuje.

Podle BBC od počátku letošního roku několik rot Vagnerovy armády plní úkoly v Súdánu a ve Středoafrické republice. Další budou v nejbližší době vyslány do Libye. Podle žoldnéře, s nímž redaktoři BBC hovořili, se už několik týdnů nabírají bojovníci pro "práci" v Libyi.

Ruský opoziční list Novaja gazeta počátkem listopadu napsal, že Prigožin byl přítomen jednání ruského ministra obrany Sergeje Šojgua s generálem Chalífou Haftarem, který kontroluje východ Libye.

autor: ČTK | 23. 11. 2018 12:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama