Keňa: V panice po výbuchu umřel student, 150 se zranilo

ČTK ČTK
12. 4. 2015 17:32
Explozi způsobil přetížený podzemní kabel. Studenty ale zjevně vyděsila možnost, že výbuch souvisí s nedávným islamistickým útokem na jiný univerzitní areál.
Foto: Reuters

Nairobi - Jeden student přišel o život a sto padesát dalších bylo zraněno v tlačenici, která v neděli vypukla v univerzitním areálu v Nairobi

Příčina exploze není zatím jasná. Studenty ale zjevně vyděsila možnost, že výbuch souvisí s nedávným islamistickým útokem na jiný univerzitní areál, při němž přišlo o život 148 lidí.

Student, který zahynul, byl jedním z těch, kdo vyskákali z oken z výšky pátého patra, řekl agentuře Reuters zástupce rektora nairobské univerzity Peter Mbithi.

Podle dosavadních zjištění se v areálu univerzitních kolejí ozvaly nad ránem místního času tři exploze. První zprávy hovořily o výbuchu transformátoru, největší keňský distributor elektřiny, společnost Kenya Power, ale později označil za příčinu výbuchů přetížený podzemní kabel.

Při útoku radikálních milicí Šabáb na univerzitu ve východokeňském městě Garissa bylo 2. dubna zabito 142 studentů a šest příslušníků ochranky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi bomby v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu na východě Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Oznámily to podle agentury Reuters místní úřady. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny.

Šéf zdravotnické služby v provincii Chóst Habíb Šáh Ansárí řekl, že do nemocnice byla dosud převezena tři těla a na 30 zraněných z řad civilistů i vojáků. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tarik Aran předtím prohlásil, že explodovalo vozidlo plné výbušnin poblíž základny patřící zvláštním policejním silám a že po útoku byli zabiti nejméně čtyři útočníci. Další dva v době sdělení ještě odolávali vládním oddílům. Na místě se rozpoutala přestřelka.

Útok se odehrál v době, kdy v Kataru od září pokračují rozhovory mezi afghánskou vládou a hnutím Tálibán o budoucnosti asijské země. Rozhovory, které mají vést ke snížení napětí v Afghánistánu, zatím nepřinesly konkrétní výsledky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy