Keňa: V panice po výbuchu umřel student, 150 se zranilo

ČTK ČTK
12. 4. 2015 17:32
Explozi způsobil přetížený podzemní kabel. Studenty ale zjevně vyděsila možnost, že výbuch souvisí s nedávným islamistickým útokem na jiný univerzitní areál.
Foto: Reuters

Nairobi - Jeden student přišel o život a sto padesát dalších bylo zraněno v tlačenici, která v neděli vypukla v univerzitním areálu v Nairobi

Příčina exploze není zatím jasná. Studenty ale zjevně vyděsila možnost, že výbuch souvisí s nedávným islamistickým útokem na jiný univerzitní areál, při němž přišlo o život 148 lidí.

Student, který zahynul, byl jedním z těch, kdo vyskákali z oken z výšky pátého patra, řekl agentuře Reuters zástupce rektora nairobské univerzity Peter Mbithi.

Podle dosavadních zjištění se v areálu univerzitních kolejí ozvaly nad ránem místního času tři exploze. První zprávy hovořily o výbuchu transformátoru, největší keňský distributor elektřiny, společnost Kenya Power, ale později označil za příčinu výbuchů přetížený podzemní kabel.

Při útoku radikálních milicí Šabáb na univerzitu ve východokeňském městě Garissa bylo 2. dubna zabito 142 studentů a šest příslušníků ochranky.

 

Právě se děje

před 25 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy