V Itálii napadli fanoušky Plzně, byli zraněni nožem

ČTK ČTK
14. 2. 2013 23:02
K útoku na skupinku českých fanoušků došlo před utkáním Viktorie v Neapoli
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Neapol - Před utkáním Viktorie Plzeň v Neapoli byli napadeni čtyři fanoušci českého týmu, jeden z nich skončil kvůli zranění nožem v nemocnici.

Podle místních médií byla skupinka příznivců z Česka přepadena a okradena poblíž vlakového nádraží Campi Flegrei. Případem se zabývá policie.

Plzeň v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy druhý tým italské ligy šokovala výhrou 3:0. O nadějný výsledek do odvety se postarali brankami reprezentanti Vladimír Darida, František Rajtoral a Stanislav Tecl.

 

Právě se děje

před 18 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy