Výbuch v Baltimoru srovnal domy se zemí. Zemřela jedna žena, další lidé jsou zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 8. 2020 18:18
Velký výbuch v severozápadním Baltimoru v americkém státě Maryland dnes srovnal se zemí několik domů. Nejméně jeden člověk přišel o život a další tři byli vážně zraněni. Hasiči stále pátrají v troskách po nejméně pěti lidech včetně dětí, píše agentura Reuters. Místní list The Baltimore Sun s uvedl, že patrně šlo o výbuch zemního plynu, ale přesná příčina neštěstí zatím není jasná.
Následky výbuchu v americkém Baltimoru.
Následky výbuchu v americkém Baltimoru. | Foto: Baltimorští hasiči (Baltimore Fire)

Záběry z místa neštěstí zachytly trosky budov, v nichž po dalších lidech pátrají hasiči. Podle sdělení místního hasičského sboru přišla o život žena a tři lidé byli vyproštěni, jejich zdravotní stav je však vážný. Hasiči uvedli, že několik domů vybuchlo a v troskách je stále uvězněno zřejmě nejméně pět lidí včetně dětí.

Na místě jsou podle Reuters lidé z baltimorské plynárenské společnosti a představitelé úřadu pro krizové situace. "Jsme na místě a úzce spolupracujeme s hasiči, abychom zajistili bezpečí," uvedl mluvčí plynárenské společnosti Richard Yost. Doplnil, že nyní týmy pracují na vypnutí přívodu plynu v budovách v okolí a následně bude možné bezpečně provést inspekci.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Cyklista Řepa vyhrál závod Kolem Malopolska

Cyklista Vojtěch Řepa vyhrál závod Kolem Malopolska. Bronzový medailista z mistrovství Evropy jezdců do 23 let skončil druhý v závěrečné královské etapě o jedenáct sekund za Norem Torsteinem Träenem. V konečné klasifikaci závodu druhé kategorie kalendáře UCI bylo pořadí opačné, Řepa zvítězil s náskokem tří sekund.

Člen stáje Topforex Lapierre se stal druhým českým vítězem během 58 ročníků závodu. V roce 2004 Kolem Malopolska vyhrál Ondřej Fadrný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy