Už ho nechci vidět, vezměte si ho. Černý trh s dětmi

Reuters Reuters
10. 9. 2013 11:25
Krkavčí matka a pedofil si našli chlapce na webu. Odpoledne jim ho dala jeho adoptivní matka.
Pedofil Randy Winslow a jeho spolubydlící Nicole Easonová si právě vyzvedli desetiletého hocha, kterého si ten den vyhlédli na internetu. Předala jim ho jeho adoptivní matka Glenna Müllerová. Ta si ho s novou rodinou ještě naposledy vyfotila...
Pedofil Randy Winslow a jeho spolubydlící Nicole Easonová si právě vyzvedli desetiletého hocha, kterého si ten den vyhlédli na internetu. Předala jim ho jeho adoptivní matka Glenna Müllerová. Ta si ho s novou rodinou ještě naposledy vyfotila... | Foto: Reuters

Appleton - Je pedofil. Chtěl by si opatřit dítě. V USA stačí několik kliknutí na internetu, několik napsaných slov a může ho mít za pár dnů nebo také hodin. Na parkoviště mu ho přiveze adoptivní rodič. I s rodným listem a prohlášením, že mu ho svěřuje do péče.

Muž, jenž o sobě prohlašuje, že miluje chlapce, a žena obviněná ze zanedbání péče si našli na internetu dítě. O pár hodin později si ho již vyzvedávali na hotelovém parkovišti.

Spolunájemníci Nicole Easonová a Randy Winslow surfovali v létě 2006 po internetu se stejným cílem: hledali dítě.

Winslow byl tehdy 41letý plešatý a břichatý muž. Rád si vyměňoval obrázky nahých dětí a později trávil čas v chatovací místnosti nazvané "milovníci dětí a batolat", kde se označoval za "malého milovníka chlapců". To vše vyplývá ze soudních dokumentů.

Na tomto chatu muž pak barvitě a chvástavě líčil, jak sexuálně obtěžoval chlapce. Vysvětlil také, jak přimět zneužitého mlčet: "Prostě ho musíte vést k tomu, aby si myslel, že je to pěkné, a že to nikomu neřekne," psal během chatu s kýmsi, kdo však byl k jeho smůle skrytý federální agent. "Co se stane v rodině, zůstává v rodině," dodal.

Velmi obézní Nicole Easonové, která se na webu označovala jako "Big Momma" ("Velká máma"), bylo necelých 28 let. Měla už toho hodně za sebou.

Úřady jí odebraly její dvě biologické děti pro hrubé zacházení již v jejich raném věku. Když kamarádce spolku s dalšími přáteli hlídala osmnáctiměsíčního chlapečka, zemřel ve vaně. Ona byla poslední, kdo ho viděl živého, a první, kdo ho našel, když ležel bezvládně ve vodě.

V Illinois žila bez svého manžela Calvina, zato se spolubydlícím Winslowem. Zachtělo se jí stát se znovu matkou, Winslow chtěl do domu chlapce kvůli svým pedofilním sklonům. Stačilo jim k tomu jen několik hodin strávených na internetu.

Už toho kluka nesnesu. Dneska vám ho přivezu

V červenci 2006 se Easonová spojila na internetu s Glennou Müllerovou z Wisconsinu. Jednalo se o matku, která se chtěla zbavit desetiletého chlapce Jadena, jehož před třemi lety adoptovala.

Celkem adoptovala sedm dětí a pobírala na ně tučné dávky od státu. Jadena ale už měla dost. Jeho výbuchy hněvu prý na ni už byly příliš, sdělila Müllerová Easonové.

"Už jsem se na něj nesnesla dívat. Chtěla jsem to dítě dát pryč, říká dnes Müllerová.

Tehdy se obrátila na skupinu fungující devět let na portálu Yahoo, určenou pro rodiče, kteří nezvládají výchovu svých adoptovaných dětí. (Po upozornění agentury Reuters Yahoo tyto stránky uzavřelo poukazem na to, že porušovaly jejich podmínky.)

Většina dětí, zmíněná v inzerátech, přišla do USA ze zámoří. Například syn paní Müllerové je Afroameričan, adoptovaný mimo pěstounský systém v USA. Na stránky s těmito inzeráty poslala Glenna Müllerová popis chlapce a kontaktní údajě.

Téměř okamžitě se jí ozvala Nicole Easonová: "Můj Bože, Glenno, já bych si ho mohla vzít... Mám lásku, trpělivost i čas..." Matka jí tedy poslala fotku chlapce, ona na to odpověděla: "Je ROZKOŠNÝ!!!!" Rychle pak dodala: "Randy chce vědět, jestli by se vám dnes hodila návštěva?"

Na parkovišti ho odevzdala, o páru nic nevěděla

Ještě to odpoledne sedli Easonová a Winslow do auta a jeli města Appleton ve Wisconsinu, kde Müllerová bydlela. Setkali se na hotelovém parkovišti u dálnice, Mülletová jim chlapce přivedla. Spolu s ním jim předala jeho rodný list a prohlášení, že Eason a Winslow mají souhlas se vzetím jejího syna do péče.

Müllerová nevěděla o páru, kterému syna svěřila, téměř nic. Neměla ponětí o Winslowově náklonnosti k malým chlapcům ani o tom, že Easonové odebrali dvě vlastní děti. Neznala přesně ani jejich adresu. Věděla pouze, že si chtějí vzít dítě, které už ona nemůže vystát, a to jí stačilo.

Chlapce si ještě stačila vyfotit s novými poručníky, ti po méně než hodině odjeli, s chlapcem, jenž byl komoditou na ilegálním trhu s odloženými adoptivními dětmi.

Zatímco  státy po celém světě zavádějí opatření, kterým ztěžují Američanům zámořskou adopci, americká vláda nepodniká žádní opatření, aby omezila tento ilegální "rehoming".

Na tomto trhu je nebezpečná zejména jeho neregulovanost. Tak se může stát, že lidé jako Randy Winslow velmi snadno získají poručnictví nad dítětem a úřady o tom nic nevědí.

Dala bych ji třeba sériovému vrahovi

A že by rodiče prověřovali, komu dítě svěřují? Často se ho chtějí co nejrychleji zbavit, takže jim je to srdečně jedno.

"Dala bych ji třeba sériovému vrahovi, tak jsem byla zoufalá," napsala kupříkladu jedna matka v březnu 2012 o odevzdání dvanáctileté dcery cizím lidem.

Velká část z těchto internetových inzerátů uvádí, že nechtěné děti mají nějaké fyzické či mentální omezení. Ve skupině, kterou agentura Reuters analyzovala, to byla více jak polovina. U 18 procent bylo uvedeno, že zažili  sexuální nebo fyzické obtěžování.

Kanadský expert na oblast sexuálního zneužívání dětí Michael Seto míní, že podobné informace jspu pro predátory na internetu jako mávání červenou  vlajkou.

Obzvláště v nebezpečí jsou děti, vykreslované jako problémové a postrádající důsledný rodičovský vzor, soudí psycholog Eric Ostrov z Chicaga, jenž hodnotí sexuální útočníky.

Většina dětí, které absolvovaly tuto nelegální výměnu doma, byla ze zámoří, jak ale agentura Reuters upozorňuje, na ilegálním trhu s dětmi mohou skončit i ty, narozené v USA. Svědčí o tom, příběh paní Easonové a pana Winslowa. Dokazuje jak rychle, snadno a lehkomyslně se mohou lidé zbavit svých (adoptovaných) dětí.

Randy Winslow byl odsouzen na 20 let do vězení za distribuování dětské pornografie,  Nicole Easonová si objednávala děti přes internet ještě několikrát. Chlapec nyní žije u jiných rodičů.

 

Právě se děje

Další zprávy