Snímky, ze kterých jde chlad. Frontové linie pohltil mráz, posunují se jen málo

Snímky, ze kterých jde chlad. Frontové linie pohltil mráz, posunují se jen málo
Válka neustoupila do pozadí ani během Vánoc. Ukrajinští vojáci 4. samostatné tankové brigády Ivana Vyhovského se na Štědrý den v Charkovské oblasti připravují k palbě ze samohybné houfnice 2S1 Gvozdika. Snímek pořízený nedaleko Kupjansku.
I na Štědrý den došlo na ostrou palbu.
Místo rodin vojákům dělala společnost zvířata. Kočka sedí na rameni ukrajinského vojáka Mykyty z 93. samostatné mechanizované brigády v odpočinkovém domě poblíž frontové linie v Doněcké oblasti.
Letos vůbec poprvé slavili ukrajinští vojáci Vánoce podle gregoriánského kalendáře, tedy ve stejných dnech jako například v Česku. Na snímku příslušníci 93. samostatné mechanizované brigády během štědrovečerní bohoslužby.
Foto: Reuters
Reuters Dominika Perlínová Reuters, Dominika Perlínová
3. 1. 2024 12:02
Po neúspěšné ukrajinské podzimní ofenzivě zasáhly frontové linie třeskuté mrazy. Zima, snížená viditelnost a nedostatek krytí kvůli opadaným stromům představují výzvu pro ukrajinské i ruské síly, které v posledních měsících příliš nepostoupily. Většina bojů je nyní podle vysoce postaveného ukrajinského generála útočná. Vojáci ale i tak na frontě oslavili Vánoce.
 

Právě se děje

Další zprávy