Foto: Úprk jako ze Sýrie? Život ukrajinských běženců v Rusku

Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
28. 6. 2014 14:30
Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) letos z Ukrajiny do Ruska uprchlo zhruba 110 000 lidí.

Moskva - Ruské regiony sousedící s Ukrajinou čelí náporu ukrajinských uprchlíků.

Zprávy o počtu Ukrajinců, kteří utekli do Ruska, se liší podle zdrojů informací.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) letos z Ukrajiny do sousední země uprchlo zhruba 110 000 lidí. Přibližně devět a půl tisíce z nich pak Moskvu požádalo o status uprchlíka.

Ruská agentura RIA Novosti uvádí, že v ruských regionech sousedících s Ukrajinou nyní pobývá na 400 tisíc Ukrajinců. Více než 16 000 lidí podle ní Moskva poskytuje pomoc.

Nejvíce uprchlíků směřuje do Rostovské oblasti. Na 700 Ukrajinců uteklo do Polska, České republiky, Běloruska a Rumunska, cituje UNHCR agentura Reuters.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy