U Bangladéše se potopila loď, ze 133 lidí přežilo šest

ČTK ČTK
31. 10. 2012 15:43
Plavidlo přepravovalo do Malajsie uprchlíky z Barmy
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Dháka - U pobřeží Bangladéše se potopila loď se 133 cestujícími na palubě. Zachránit se podařilo šest lidí. Plavidlo podle agentury AFP přepravovalo do Malajsie uprchlíky z Barmy.

Bangladéšská policie sdělila, že se nehoda stala v noci z pondělí na úterý. Plavidlo bylo přetížené příliš velkým množstvím cestujících a potopilo se. Šestici lidí, které zachránila rybářská loď, zatkla po příjezdu na pevninu policie ve městě Teknaf na jihovýchodě Bangladéše.

Přeživší podle AFP policistům řekli, že loď byla na cestě z Bangladéše do Malajsie. Nebyli však schopni udat její polohu v době potopení, proto úřady nemohly okamžitě zahájit pátrání po dalších trosečnících.

Na lodi cestovali převážně uprchlíci z Barmy, kde v polovině října vypukla další vlna etnicky a nábožensky motivovaného násilí mezi buddhisty a muslimy. Kvůli ní opustilo podle údajů OSN minulý týden své domovy na západě Barmy přes 28 000 lidí, především příslušníků muslimské menšiny Rohingů.

Násilí v západobarmském Arakanském státě mezi Rohingy a buddhistickými Arakanci si od půli října vyžádalo nejméně 84 mrtvých.

Rohigové do Bangladéše prchají dlouhodobě, pro řadu z nich je ale jen přestupní stanicí. Vidina lepší budoucnosti je žene na paluby lodí, které s uprchlíky vyrážejí na jih do Malajsie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy