S ruskou právničkou jsem se sešel, protože mohla mít kompro na Clintonovou, přiznal Trump junior

ČTK ČTK
7. 9. 2017 19:10
Syn amerického prezidenta Donald Trump junior přiznal, že se kvůli kompromitujícím materiálům na protikandidátku jeho otce Hillary Clintonovou sešel s ruskou právničkou. Chtěl prý na základě materiálů posoudit "způsobilosti" Clintonové stát se prezidentkou. Uvedl však, že schůzka nic nepřinesla a zároveň odmítl, že by se dohadoval s Rusy na manipulaci americkými volbami.
Donald Trump junior.
Donald Trump junior. | Foto: Reuters

Washington - Syn prezidenta Spojených států Donald Trump mladší ve čtvrtek před soudním výborem amerického Senátu přiznal, že se loni sešel s ruskou právničkou, protože mohla disponovat kompromitujícími informacemi o Hillary Clintonové, soupeřce jeho otce v kampani před prezidentskými volbami.

Trump junior ale prohlásil, že schůzka nic nepřinesla, a zároveň zdůraznil, že se nikdy tajně nedohadoval s Rusy na ovlivnění amerických prezidentských voleb. Uvedl to deník The New York Times s odvoláním na připravené prohlášení, ze kterého Trump mladší četl před zahájením svého vystoupení v senátním výboru.

Trump mladší schůzku s Nataljou Veselnickou, která má podle médií kontakty na ruské vedení, odůvodnil snahou o posouzení "způsobilosti" Clintonové stát se prezidentkou.

Čtvrteční jednání senátního výboru, které je uzavřené a má trvat několik hodin, zahájil prezidentův syn více než čtvrthodinovým úvodním prohlášením, po němž mu senátoři začali klást dotazy.

Trumpově schůzce z června 2016 byli přítomni rovněž Trumpův zeť Jared Kushner a tehdejší šéf Trumpovy kampaně Paul Manafort. Oba vypovídali koncem července před výbory pro tajné služby obou komor Kongresu.

Vliv Ruska na loňské americké prezidentské volby objasňují celkem čtyři kongresové výbory a také zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller.

 

Právě se děje

Další zprávy