Tři mladí Italové zemřeli na francouzské straně Mont Blanku, záchranáři je hledali tři dny

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 8. 2018 18:46
Horští záchranáři v pátek našli tělo jednoho z trojice mladých Italů, kteří byli na francouzské straně nejvyšší evropské hory pohřešováni od úterý. Těla jeho bratra a jeho dívky horská služba lokalizovala, ale zatím nebylo možné je z masivu vyzvednout. Informovala o tom agentura AFP. Trojice třicátníků se v úterý ráno vydala na vrchol Grands-Montets ve výšce 3300 metrů nad mořem. Na pátrací akci se podílelo i šest italských záchranářů. Desítce mužů asistovala helikoptéra, zapojen byl i dron. První z těl bylo přepraveno do márnice ve francouzském horském středisku Chamonix.
Mont Blanc.
Mont Blanc. | Foto: Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 46 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy