Tokio - Japonskou metropoli Tokio a její okolí zasáhla nejhorší sněhová bouře za několik posledních desetiletí.
Nejméně 11 lidí zahynulo, více než tisíc utrpělo zranění a desítky tisíc jich zůstaly bez elektřiny, informovala agentura Reuters.
Od sobotního večera napadalo 27 centimetrů sněhu, což je nejvíc za posledních 45 let.
Lety z tokijského mezinárodního letiště zůstávají pozastavené a letištní hala je plná nervózních cestujících. Finanční trhy navzdory hustému sněžení otevřely jako obvykle.
Oběti jsou většinou z dopravních nehod, za zranění pak částečně mohou zasypané a kluzké chodníky. Mezi zraněnými je i devětašedesátiletý muž, který je v kritickém stavu poté, co při odklízení sněhu uklouzl a uhodil se hlavou o vlastní dveře.
V neděli bylo bez elektřiny více než 20 000 domácností, když sníh a silný vítr přetrhaly vedení. Několik univerzit kvůli sněhové kalamitě odložilo začátek přijímacích zkoušek.