Thajská policie dopadla kanadského pedofila

lem, Reuters
19. 10. 2007 6:28
Internetová výzva Interpolu pomohla odhalit pachatele
Foto: Reuters

Bangkok - Kanaďan Christopher Paul Neil, kterého se podařilo identifikovat prostřednictvím internetové výzvy Interpolu, byl dopaden. Brzy ráno ho zatkla thajská policie.

V úterý potvrdil Panaspong Sirawongse z kanceláře Interpolu, že kanadský učitel přijel do země o týden dřív z Jižní Koreje. Thajské úřady okamžitě zahájily pátrání.

Thajská policie zatýkala

Po třech dnech mohou slavit zasloužený úspěch. Muž, který měl zneužil více než deset chlapců, byl dopaden v pátečních ranních hodinách ve městě severně od Bangkoku.

Hledá se pedofil. Neznáte ho? ptá se Interpol na webu - ČTĚTE ZDE

Po kanadském pedofilovi se pátrá už tři roky.

Na dvou stovkách fotografií, které se v uplynulých letech objevily hlavně na internetových stránkách pro pedofily, je hledaný muž - pokaždé se záměrně neidentifikovatelným obličejem - vidět ve společnosti nejméně dvanácti různých chlapců ve věku 6 až 12 let. Fotografie byly podle všeho pořízeny v Kambodži a ve Vietnamu.

Učitel z Kanady identifikován

Předpokládaný portrét muže sestavili němečtí počítačoví specialisté ze Spolkového kriminálního úřadu (BKA). Interpol pak uveřejnil internetovou výzvu, na základě které se ho podařilo identifikovat.

Sirawongse uvedl, že Neil učil na mezinárodní škole v Bangkoku v letech 2003 až 2004. Jako učitel pracoval také v Jižní Koreji, jihokorejské úřady teď jeho pobyt v zemi prověřují.

"To není náhoda, že tento muž pracoval ve škole," uvedl bangkokský úředník z Interpolu Michael Moran. "Poté, co jsme minulý týden uveřejnili jeho fotografie na internetu, se už v práci prostě neukázal. Jediné, co teď můžeme říci, je, že se nachází v Bangkoku."

Bližší informace: Portrét pedofila poznalo na internetu přes 200 lidí

Interpolu se na internetovou výzvu ozvalo 350 lidí. Bylo to poprvé, co k takovému prostředku organizace sáhla. Pedofil byl identifikován za pomoci informací pěti lidí ze tří různých kontinentů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy