Thajská policie dopadla kanadského pedofila

lem, Reuters
19. 10. 2007 6:28
Internetová výzva Interpolu pomohla odhalit pachatele
Foto: Reuters

Bangkok - Kanaďan Christopher Paul Neil, kterého se podařilo identifikovat prostřednictvím internetové výzvy Interpolu, byl dopaden. Brzy ráno ho zatkla thajská policie.

V úterý potvrdil Panaspong Sirawongse z kanceláře Interpolu, že kanadský učitel přijel do země o týden dřív z Jižní Koreje. Thajské úřady okamžitě zahájily pátrání.

Thajská policie zatýkala

Po třech dnech mohou slavit zasloužený úspěch. Muž, který měl zneužil více než deset chlapců, byl dopaden v pátečních ranních hodinách ve městě severně od Bangkoku.

Hledá se pedofil. Neznáte ho? ptá se Interpol na webu - ČTĚTE ZDE

Po kanadském pedofilovi se pátrá už tři roky.

Na dvou stovkách fotografií, které se v uplynulých letech objevily hlavně na internetových stránkách pro pedofily, je hledaný muž - pokaždé se záměrně neidentifikovatelným obličejem - vidět ve společnosti nejméně dvanácti různých chlapců ve věku 6 až 12 let. Fotografie byly podle všeho pořízeny v Kambodži a ve Vietnamu.

Učitel z Kanady identifikován

Předpokládaný portrét muže sestavili němečtí počítačoví specialisté ze Spolkového kriminálního úřadu (BKA). Interpol pak uveřejnil internetovou výzvu, na základě které se ho podařilo identifikovat.

Sirawongse uvedl, že Neil učil na mezinárodní škole v Bangkoku v letech 2003 až 2004. Jako učitel pracoval také v Jižní Koreji, jihokorejské úřady teď jeho pobyt v zemi prověřují.

"To není náhoda, že tento muž pracoval ve škole," uvedl bangkokský úředník z Interpolu Michael Moran. "Poté, co jsme minulý týden uveřejnili jeho fotografie na internetu, se už v práci prostě neukázal. Jediné, co teď můžeme říci, je, že se nachází v Bangkoku."

Bližší informace: Portrét pedofila poznalo na internetu přes 200 lidí

Interpolu se na internetovou výzvu ozvalo 350 lidí. Bylo to poprvé, co k takovému prostředku organizace sáhla. Pedofil byl identifikován za pomoci informací pěti lidí ze tří různých kontinentů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy