Portrét pedofila poznalo na internetu přes 200 lidí

lem, Red Zah
9. 10. 2007 15:45
Několik osob poslalo jméno i adresu pedofila
Foto: Reuters

Londýn - Snaha Interpolu zapojit do hledání po neznámém pedofilovi veřejnost přinesla první výsledky. Během dvanácti hodin od zveřejnění výzvy se na úřady obrátilo více než dvě stě osob.

"Máme řadu odpovědí z celého světa," potvrdil švédský policista a člen Interpolu Anders Persson britské BBC.

Známe ho, potkali jsme ho

Někteří lidé údajně poslali jméno i adresu, jiní pouze potvrdili, že tohoto muže potkali během své dovolené. Informace nyní mezinárodní ústředí Interpolu předává do jednotlivých zemí k prošetření.

Připomeňte si: Hledá se pedofil. Neznáte ho? ptá se Interpol na webu

Na dvou stovkách fotografií, které se v uplynulých letech objevily hlavně na internetových stránkách pro pedofily, je hledaný muž - pokaždé se záměrně neidentifikovatelným obličejem - vidět ve společnosti nejméně dvanácti různých chlapců ve věku 6 až 12 let.

Podle Interpolu je měl zneužívat v letech 2002 - 2003, podle záběrů zřejmě ve Vietnamu a Kambodži.

První veřejná výzva k pátrání

Předpokládaný portrét sestavili němečtí počítačový specialisté ze Spolkového kriminálního úřadu.

"Je to poprvé, kdy organizace takovou výzvu zveřejnila," potvrdil v pondělí agentuře Reuters generální tajemník Interpolu Ronald Noble.

Na internetu jsou v současnosti umístěny pornofotografie 10 až 20 tisíc zneužívaných dětí. Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých, díky níž se mu podařilo zachránit přes šest set obětí v 31 státech světa.

 

Právě se děje

Další zprávy