Hledá se pedofil. Neznáte ho? ptá se Interpol na webu

lem, zuk
8. 10. 2007 23:55
Interpol vyzval uživatele internetu, aby pátrali s ním
Hledaný pedofil. Portrét před a po dešifrování policejními specialisty z Německa.
Hledaný pedofil. Portrét před a po dešifrování policejními specialisty z Německa. | Foto: Reuters

Londýn - Mezinárodní policejní úřad Interpol má za sebou premiéru: poprvé v historii se obrátil na uživatele internetu, aby mu pomohli najít muže podezřelého z pedofílie.

"Pokud znáte tuto osobu, obraťte se na policii!" vyzývá Interpol svědky z celého světa. K výzvě přikládá sérii fotografií muže ve věku 35 až 40 let s digitálně upravenou tváří.

Jeho předpokládaný portrét sestavili němečtí počítačový specialisté ze Spolkového kriminálního úřadu (BKA).

"Je to poprvé, kdy organizace takovou výzvu zveřejnila," potvrdil agentuře Reuters generální tajemník Interpolu Ronald Noble.

"Všemi možnými prostředky jsme se ho snažili identifikovat a dostat před soud. Ale nyní jsme přesvědčeni, že bez pomoci veřejnosti může tento sexuální zločinec znásilňovat a zneužívat další děti," dodal.

Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých.
Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých. | Foto: Aktuálně.cz

Na dvou stovkách fotografií, které se v uplynulých letech objevily hlavně na internetových stránkách pro pedofily, je hledaný muž - pokaždé se záměrně neidentifikovatelným obličejem - vidět ve společnosti nejméně dvanácti různých chlapců ve věku 6 až 12 let. 

Podle Interpolu je měl zneužívat v letech 2002 - 2003, podle záběrů zřejmě ve Vietnamu a Kambodži. 

Na internetu jsou v současnosti umístěny pornofotografie 10.000 až 20.000 zneužívaných dětí. Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých, díky níž se mu podařilo zachránit přes 600 obětí v 31 státech světa.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy