Hledá se pedofil. Neznáte ho? ptá se Interpol na webu

lem, zuk
8. 10. 2007 23:55
Interpol vyzval uživatele internetu, aby pátrali s ním
Hledaný pedofil. Portrét před a po dešifrování policejními specialisty z Německa.
Hledaný pedofil. Portrét před a po dešifrování policejními specialisty z Německa. | Foto: Reuters

Londýn - Mezinárodní policejní úřad Interpol má za sebou premiéru: poprvé v historii se obrátil na uživatele internetu, aby mu pomohli najít muže podezřelého z pedofílie.

"Pokud znáte tuto osobu, obraťte se na policii!" vyzývá Interpol svědky z celého světa. K výzvě přikládá sérii fotografií muže ve věku 35 až 40 let s digitálně upravenou tváří.

Jeho předpokládaný portrét sestavili němečtí počítačový specialisté ze Spolkového kriminálního úřadu (BKA).

"Je to poprvé, kdy organizace takovou výzvu zveřejnila," potvrdil agentuře Reuters generální tajemník Interpolu Ronald Noble.

"Všemi možnými prostředky jsme se ho snažili identifikovat a dostat před soud. Ale nyní jsme přesvědčeni, že bez pomoci veřejnosti může tento sexuální zločinec znásilňovat a zneužívat další děti," dodal.

Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých.
Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých. | Foto: Aktuálně.cz

Na dvou stovkách fotografií, které se v uplynulých letech objevily hlavně na internetových stránkách pro pedofily, je hledaný muž - pokaždé se záměrně neidentifikovatelným obličejem - vidět ve společnosti nejméně dvanácti různých chlapců ve věku 6 až 12 let. 

Podle Interpolu je měl zneužívat v letech 2002 - 2003, podle záběrů zřejmě ve Vietnamu a Kambodži. 

Na internetu jsou v současnosti umístěny pornofotografie 10.000 až 20.000 zneužívaných dětí. Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých, díky níž se mu podařilo zachránit přes 600 obětí v 31 státech světa.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy