reklama
 
 

Hledá se pedofil. Neznáte ho? ptá se Interpol na webu

8. 10. 2007 23:55
Interpol vyzval uživatele internetu, aby pátrali s ním

Londýn - Mezinárodní policejní úřad Interpol má za sebou premiéru: poprvé v historii se obrátil na uživatele internetu, aby mu pomohli najít muže podezřelého z pedofílie.

"Pokud znáte tuto osobu, obraťte se na policii!" vyzývá Interpol svědky z celého světa. K výzvě přikládá sérii fotografií muže ve věku 35 až 40 let s digitálně upravenou tváří.

Jeho předpokládaný portrét sestavili němečtí počítačový specialisté ze Spolkového kriminálního úřadu (BKA).

"Je to poprvé, kdy organizace takovou výzvu zveřejnila," potvrdil agentuře Reuters generální tajemník Interpolu Ronald Noble.

"Všemi možnými prostředky jsme se ho snažili identifikovat a dostat před soud. Ale nyní jsme přesvědčeni, že bez pomoci veřejnosti může tento sexuální zločinec znásilňovat a zneužívat další děti," dodal.

Na dvou stovkách fotografií, které se v uplynulých letech objevily hlavně na internetových stránkách pro pedofily, je hledaný muž - pokaždé se záměrně neidentifikovatelným obličejem - vidět ve společnosti nejméně dvanácti různých chlapců ve věku 6 až 12 let. 

Podle Interpolu je měl zneužívat v letech 2002 - 2003, podle záběrů zřejmě ve Vietnamu a Kambodži. 

Na internetu jsou v současnosti umístěny pornofotografie 10.000 až 20.000 zneužívaných dětí. Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých, díky níž se mu podařilo zachránit přes 600 obětí v 31 státech světa.

autor: lem, zuk | 8. 10. 2007 23:55

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama