Hledá se pedofil. Neznáte ho? ptá se Interpol na webu

lem, zuk
8. 10. 2007 23:55
Interpol vyzval uživatele internetu, aby pátrali s ním
Hledaný pedofil. Portrét před a po dešifrování policejními specialisty z Německa.
Hledaný pedofil. Portrét před a po dešifrování policejními specialisty z Německa. | Foto: Reuters

Londýn - Mezinárodní policejní úřad Interpol má za sebou premiéru: poprvé v historii se obrátil na uživatele internetu, aby mu pomohli najít muže podezřelého z pedofílie.

"Pokud znáte tuto osobu, obraťte se na policii!" vyzývá Interpol svědky z celého světa. K výzvě přikládá sérii fotografií muže ve věku 35 až 40 let s digitálně upravenou tváří.

Jeho předpokládaný portrét sestavili němečtí počítačový specialisté ze Spolkového kriminálního úřadu (BKA).

"Je to poprvé, kdy organizace takovou výzvu zveřejnila," potvrdil agentuře Reuters generální tajemník Interpolu Ronald Noble.

"Všemi možnými prostředky jsme se ho snažili identifikovat a dostat před soud. Ale nyní jsme přesvědčeni, že bez pomoci veřejnosti může tento sexuální zločinec znásilňovat a zneužívat další děti," dodal.

Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých.
Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých. | Foto: Aktuálně.cz

Na dvou stovkách fotografií, které se v uplynulých letech objevily hlavně na internetových stránkách pro pedofily, je hledaný muž - pokaždé se záměrně neidentifikovatelným obličejem - vidět ve společnosti nejméně dvanácti různých chlapců ve věku 6 až 12 let. 

Podle Interpolu je měl zneužívat v letech 2002 - 2003, podle záběrů zřejmě ve Vietnamu a Kambodži. 

Na internetu jsou v současnosti umístěny pornofotografie 10.000 až 20.000 zneužívaných dětí. Interpol spravuje databázi více než půl milionu snímků sexuálního zneužívání nezletilých, díky níž se mu podařilo zachránit přes 600 obětí v 31 státech světa.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy