V Indii ve vazbě zemřely stovky lidí, tvrdí lidskoprávní aktivisté

ČTK ČTK
19. 12. 2016 12:09
Téměř 600 lidí zemřelo mezi roky 2009 a 2015 v policejní vazbě v Indii. Uvedla to ve své nové zprávě mezinárodní organizace pro lidská práva Human Rights Watch (HRW). Současně upozornila, že v daném období nebyl žádný policista shledán vinným ze smrti některého z podezřelých. Indická policie připisuje úmrtí lidí držených ve vazbě nemocem, pokusům o útěk, sebevraždám či nehodám. Údajně se policisté často neřídí pravidly stanovenými pro zatýkání podezřelých a ve vazbě zadržované podrobují mučení, kterému řada zatčených podlehne. To policisté popírají. HRW ve zprávě vyzývá indické úřady, aby dohlédly na nápravu situace a aby policisté podílející se na mučení zadržovaných byli stíháni.
Vězení v Indii
Vězení v Indii | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy