reklama
 
 

Spojené státy rozšířily sankce proti Venezuele

3. 2. 2015 7:04
Mezi Washingtonem a Caracasem vzrostlo napětí poté, co venezuelský prezident Nicolás Maduro obvinil druhého muže USA Joe Bidena z přípravy převratu v jeho zemi.

Washington - Spojené státy zakázaly vstup na své území dalším občanům Venezuely. Na seznam se dostala jména lidí, kteří jsou podle USA zodpovědní za porušování lidských práv a korupci.

V pondělí o tom informovalo americké ministerstvo zahraničí. Zákaz se vztahuje i na rodinné příslušníky dotčených osob.

Mezi oběma zeměmi vzrostlo napětí poté, co venezuelský prezident Nicolás Maduro obvinil druhého muže USA Joe Bidena z přípravy převratu v jeho zemi.

"Posíláme jasnou zprávu, že ti, kteří porušují lidská práva, ti, jež profitují z veřejné korupce, a jejich rodiny nejsou ve Spojených státech vítáni," uvedla v prohlášení mluvčí ministerstva zahraničí Jen Psakiová. Washington tak rozšiřuje sankční seznam, na němž se loni objevily více než dvě desítky vysoce postavených Venezuelanů.

Po tvrdém potlačení loňských protivládních demonstrací jim byl zakázán vstup do USA a zmražen majetek v amerických bankách.

Podle Madura Biden osnoval převrat ve Venezuele během energetického summitu ve Washingtonu, jehož se účastnili lídři karibských států.

Bidenův úřad nařčení označil za vymyšlené, podle něj se Maduro snaží odvést pozornost od ekonomických potíží své země. Ta se v posledních týdnech potýká s kritickým nedostatkem zboží základní potřeby v obchodech.

autoři: ČTK, Zahraničí | 3. 2. 2015 7:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama