Soudíte mě? Pak jste komunistky, prohlásil Berlusconi

Radim Klekner Radim Klekner
9. 1. 2013 20:01
Italský expremiér má na alimentech platit 36 milionů eur ročně
Silvio Berlusconi, velký klaun italské politiky
Silvio Berlusconi, velký klaun italské politiky | Foto: Reuters

Milán - Kdykoliv v minulosti stanul někdejší italský premiér Silvio Berlusconi před justicí své země, mohli za to podle jeho názoru "rudí soudci". Nemyslel tím ovšem barvu talárů, nýbrž jejich "komunistické smýšlení".

Nejinak tomu bylo při středečním Berlusconiho vystoupení v pořadu televizního kanálu La 7, v němž se vyjádřil k prosincovému verdiktu milánského soudu, jenž mu nařídil platit napříště jeho bývalé manželce Veronice Lariové na alimentech 36 milionů eur ročně.

"O výši této částky rozhodly tři feministické a komunistické soudkyně," citoval bývalého předsedu vlády deník La Repubblica. "Jedná se o stejné milánské soudce, kteří mě pronásledují již od roku 1994."

Soud v Miláně nařčení z podjatosti soudkyň odmítl. Žádná ze tří uvedených žen nebyla navíc nikdy členkou komunistické strany ani příslušnicí některého z feministických sdružení v zemi.

Berlusconiho v pořadí druhá manželka, někdejší herečka Lariová, kterou si vzal v roce 1990, si o rozvod zažádala před třemi roky.

Nelíbily se jí mužovy styky s mladými ženami včetně luxusních prostitutek ani proslulé večírky s tanci ve stylu bunga-bunga, kdy návštěvnice premiérovy milánské vily před tehdejším předsedou vlády a jeho hosty poskakovaly od pasu nahoru nahé a následně s ním trávily intimní chvíle.

Výše alimentů je astronomická, Berlusconiho majetek ale časopis Forbes loni odhadl na šest miliard dolarů a Lariová jen využila právních možností, které se jí při stanovení konečné částky naskýtaly.

Šestasedmdesátiletý mediální magnát, který počínaje druhou polovinou devadesátých let čelil desítkám soudních procesů, se hodlá po únorových parlamentních volbách vrátit do vysoké politiky, ovšem podle svých slov "jen jako ministr hospodářství".

Právě krátce před volbami ho čeká další proces, v němž bude vypovídat o svých vztazích s prostitutkou Karimou Mahrúgovou, s níž měl mít ještě v časech její nezletilosti v rámci večírků bunga-bunga intimní poměr a kterou následně díky svému politickému vlivu uchránil před policejním vyšetřováním.

V prosinci bývalý premiér, který si vždy potrpěl na sličné mladé ženy výrazných tělesných tvarů, představil veřejnosti svou novou přítelkyni, osmadvacetiletou Francesku Pascale, s níž se údajně již také zasnoubil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy