Snímky z úspěšné mise Crew Dragon: Tenhle pohled se astronautům naskytl po přistání

Snímky z úspěšné mise Crew Dragon: Tenhle pohled se astronautům naskytl po přistání
Pohled na člun, který astronautům připlul naproti.
Douglas Hurley několik hodin po přistání. Následovala lékařská prohlídka a pak odlet domů do Houstonu.
Padáky se rozevřely těsně pod špičkou lodi tak, aby se naklonila, přistála do vody ve vhodném úhlu a zmírnila dopad na hladinu vody.
Astronauti NASA Robert Behnken a Douglas Hurley na palubě Crew Dragon, vesmírné lodi americké společnosti SpaceX, po přistání do Mexického zálivu.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
3. 8. 2020 11:10
Do Mexického zálivu v neděli večer přistála americká vesmírná loď Crew Dragon se dvěma astronauty NASA, kteří se vrátili po dvou měsících na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Cestu tam i zpátky poprvé v historii zajistila soukromá společnost - SpaceX miliardáře Elona Muska. Šlo o první přistání pilotované mise na vodní hladině po 45 letech.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na koronavirus v úterý nehrají

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na nákazu koronavirem v týmu nenastoupí v úterním zápase 5. kola extraligy proti pražské Spartě. Klub to uvedl v krátké tiskové zprávě s tím, že další informace nebude poskytovat.

"Hráčský kádr i realizační tým v současnosti podstupuje testy na přítomnost nákazy covid-19. Klub postupuje dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje," uvedli zástupci Dynama.

Východočeši v extralize doposud odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali dva body za výhru v prodloužení nad Plzní. Naposledy hráli v neděli, kdy doma podlehli Zlínu 0:2.

V úterý se tak uskuteční jen tři utkání, v karanténě jsou totiž i hráči Litvínova, Třince a zřejmě i Karlovy Vary, kteří oznámily podezření na nákazu koronavirem ve čtvrtek. V neděli se poté k tréninku po desetidenní pauze vrátily Vítkovice, které se stejně jako Kometa Brno zapojí zpět do programu extraligy v pátek.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Další zprávy