Slepě věřila navigaci. Místo Bruselu skončila v Záhřebu

ČTK ČTK
14. 1. 2013 16:25
Belgičance nebylo divné, že zamýšlených 75 kilometrů na nádraží jede dva dny
Foto: Profimédia

Záhřeb - Řidičku z belgického městečka Solre-sur-Sambre zavedla satelitní navigace místo do Bruselu, vzdáleného pouhých 75 kilometrů, až do Záhřebu.

Sedmašedesátiletá Belgičanka svou pouť, během níž jí vůbec nebylo nápadné, že je na cestě již dva dny, přičítá rozčilení a soustředění, napsal v pondělí chorvatský portál croatiantimes.com.

Žena původně chtěla na bruselském nádraží vyzvednout známého, nakonec ale ujela 1400 kilometrů. Během jízdy dvakrát tankovala, způsobila menší nehodu a krátce spala v autě odstaveném u krajnice.

"Viděla jsem všechny možné dopravní značky. Nejdříve ve Francii, pak v Německu - v Cáchách, Kolíně nad Rýnem, Frankfurtu...," prohlásila. Dodala, že žádné pochybnosti neměla. "Byla jsem rozrušená a jen jsem držela nohu na plynu."

Její syn mezitím doma zburcoval policii, protože neměl o matčině jízdě tušení. Policie prohledala její dům a chystala se vyhlásit po ní pátrání.

Žena ale ještě před tím zavolala a vysvětlila, že ji navigace zavedla do Záhřebu. Policii a příbuzným později řekla, že nic podivného nezpozorovala až do chvíle, co "náhle přijela do Záhřebu a zjistila, že již není v Belgii".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy