Silné lijáky v rakouském Štýrsku, příval vody zabíjel

ČTK ČTK
21. 7. 2012 18:54
Jih Rakouska hlásí záplavy a sesuvy budov, některé lokality jsou odříznuty od světa
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Štýrský Hradec - Jeden lidský život si vyžádaly silné lijáky, které v noci na sobotu zasáhly jihorakouskou spolkovou zemi Štýrsko. Způsobily záplavy a sesuvy budov, některé lokality v okrese Liezen jsou odříznuty od okolního světa. Informovala o tom agentura APA.

Teprve v sobotu ráno nalezli dobrovolní záchranáři muže, kterého v pátek večer v obci Thörl smetl na ulici příval vody. Jeho tělo bylo objeveno v jednom z vedlejších odvodňovacích kanálů. V Thörlu silně postiženém záplavami muselo okresní hejtmanství vyhlásit stav katastrofy.

Velká záplavová vlna se prohnala také obcí St. Lorenzen, v obci Trieben voda zčásti odnesla několik domů a těžce zranila dva lidi. Zaplavené části této obce jsou podle hasičů odříznuty od okolí a přístupné jen z vrtulníků. Voda dnes dopoledne odřízla pozemní přístup také do obce Oppenberg s 250 obyvateli.

V Korutanech na hradě Hochosterwitz, který je symbolem této spolkové země, se na přístupovou cestu zřítily balvany a zranily pět turistů, mezi nimi jedno dítě. Někteří z nich jsou podle APA v těžkém stavu. Hasiči nevylučují, že kameny se uvolnily v důsledku silných lijáků.

V oblastech postižených záplavami v různých částech Rakouska zasahuje přes 300 vojáků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy