Jako Šílený Max. Řidič za sebou nechával ohnivou spoušť, zastavit prý nemohl

Jízda řidiče, který uháněl s hořícími balíky sena, připomínala postapokalyptické filmy o Šíleném Maxovi. V nich se často objevují vozy prapodivných konstrukcí, které vybuchují nebo vzplanou za jízdy.
Jízda řidiče, který uháněl s hořícími balíky sena, připomínala sérii postapokalyptických filmů, v nichž často vozy vzplanou během zběsilé honičky. | Video: Reuters

Chaiyong Tangjai se ve skutečnosti snažil jen převézt 150 balíků sena přes thajskou provincii Ubon Ratčathani. Po cestě opravoval pneumatiku. Když se znovu rozjel, lidé už na něj křičeli, že mu náklad na přívěsu hoří.

Řidič se rozhodl nezastavit. "Nechtěl jsem zastavit, míjel jsem školu a benzinovou pumpu, bylo to nebezpečné," prohlásil později dvaačtyřicetiletý Thajec. Hořící balíky sena vypadávaly před šokované lidi na silnici, celý přívěs byl v jednom ohni.

Nakonec Tangjai našel místo, kde zastavil. Hasiči zbytek nákladu uhasili, nikdo se nezranil. Příčinu vznícení vyšetřuje policie.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy