Jako Šílený Max. Řidič za sebou nechával ohnivou spoušť, zastavit prý nemohl

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
19. 1. 2021 11:35
Jízda řidiče, který uháněl s hořícími balíky sena, připomínala postapokalyptické filmy o Šíleném Maxovi. V nich se často objevují vozy prapodivných konstrukcí, které vybuchují nebo vzplanou za jízdy.
Jízda řidiče, který uháněl s hořícími balíky sena, připomínala sérii postapokalyptických filmů, v nichž často vozy vzplanou během zběsilé honičky. | Video: Reuters

Chaiyong Tangjai se ve skutečnosti snažil jen převézt 150 balíků sena přes thajskou provincii Ubon Ratčathani. Po cestě opravoval pneumatiku. Když se znovu rozjel, lidé už na něj křičeli, že mu náklad na přívěsu hoří.

Řidič se rozhodl nezastavit. "Nechtěl jsem zastavit, míjel jsem školu a benzinovou pumpu, bylo to nebezpečné," prohlásil později dvaačtyřicetiletý Thajec. Hořící balíky sena vypadávaly před šokované lidi na silnici, celý přívěs byl v jednom ohni.

Nakonec Tangjai našel místo, kde zastavil. Hasiči zbytek nákladu uhasili, nikdo se nezranil. Příčinu vznícení vyšetřuje policie.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské hygienické stanice Pavla Svrčinová, uvedl Babiš pro ČT. Rážovou vystřídá v polovině března

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 53 minutami

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy