Šéf Oraclu si koupil šestý největší ostrov Havaje

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
21. 6. 2012 10:40
Cena za ostrov Lanai nebyla zveřejněna, ale odhaduje se na 500 až 600 milionů dolarů
Larry Ellison je znám svojí vášní pro přírodu.
Larry Ellison je znám svojí vášní pro přírodu. | Foto: Aktuálně.cz

Honolulu - Larry Ellison, šéf americké softwarové společnosti Oracle a jeden z nejbohatších lidí planety, koupil šestý největší ostrov na Havaji.

"Ellison se zajímá o Lanai dlouhodobě. Je známý svou vášní pro přírodu, především oceán," uvedl havajský guvernér Neil Abercrombie, který také připomněl Ellisonův zájem o jachtařskou soutěž America´s Cup.

Částka za 365 kilometrů čtverečních velký Lanai nebyla zveřejněna, ale podle místních médií Ellison vysázel dosavadnímu majiteli Davidu Murdockovi na stůl 500 až 600 milionů dolarů, tedy v přepočtu mezi 10 a 12 miliardami korun.

Larry Ellison

Sedmašedesátiletý Larry Ellison je podle časopisu Forbes šestým nejbohatším člověkem na světě. Jeho majetek podle odhadů činí 36 miliard dolarů.

Gatesova svatba

Murdockova společnost Castle and Cooke vlastnila celý ostrov s výjimkou dvou procent rozlohy a už u havajských úřadů podala žádost o převod majetku.

Lanai je nejmenším volně přístupným havajským ostrovem s asi 3200 obyvateli. Dříve byl znám pěstováním ananasů, nyní zde jsou dvě přímořská hotelová letoviska hotelového řetězce Four Seasons, golfové hřiště a nejrůznější luxusní rezidence.

Další počítačový miliardář Bill Gates při své svatbě v roce 1994 rezervoval na ostrově všechny hotelové pokoje.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Patnáctiletá Bartůňková si turnaj v Istanbulu nezahraje

Nikola Bartůňková skončila při své premiéře v kvalifikaci turnaje WTA před branami hlavní soutěže. Na antuce v Istanbulu patnáctiletá Češka v kvalifikačním finále podlehla po dlouhém boji 4:6, 7:5, 3:6 Rusce Anastasii Gasanovové, 181. hráčce žebříčku a přemožitelce Karolíny Plíškové z lednového turnaje v Abú Zabí.

Zdroj: Sport
Další zprávy