reklama
 
 

Rychlejší Google vyhledává, ještě než dopíšete dotaz

9. 9. 2010 8:50
Google Inc představila řadu vylepšení svého vyhledávače, ušetříte 2 až 5 sekund

* Google Instant spustili v USA ve středu * Odpověď na jeden každý dotaz urychlí o dvě až pět sekund

San Francisko - Společnost Google spustila ve středu v USA vylepšenou verzi svého vyhledávače. Program Google Instant má být zázrakem, který vám urychlí práci.

Předně: program předvídá, jaký dotaz zhruba chcete vznést.

Vyhledávat požadované stránky začne proto už v době, kdy uživatel teprve do příslušného okna zapisuje, co chce najít. Tento proces logicky krátí čas, který je k nalezení informace potřeba. Přesně: o dvě až pět sekund na jedno vyhledání.

Výsledky vyhledávání se uživatelům budou online měnit načítáním stránky tak, že každé další písmeno či slovo dotazu pozmění nabídku vyhledaných stránek.

"Věříme, že jde o službu, která lidem zjednoduší a zrychlí vyhledávání relevantních odkazů," uvedla viceprezidentka společnosti Marissa Mayerová. Změny představila na konferenci, kterou Google uspořádal v Muzeu moderního umění v San Francisku. Novou technologii přitom přirovnala k momentu, kdy si řidič starého vozu koupí automobil s posilovačem řízení.

"Je to stejné. Jakmile si na to zvyknete, je velmi těžké vrátit se k autu bez posilovače," řekla Mayerová.

Připustila ovšem, že zvyknout si nemusí být pro každého snadné. Při testování Google Instant se totiž někteří uživatelé rozhodli tuto funkci vypnout.

Novináři si mohli vyzkoušet, jak služba funguje. Tak například, když začali psát písmeno "W", začala se okamžitě načítat předpověď počasí (weather) pro San Francisko. Vyhledávání se však pozměnilo hned poté, co uživatel jako druhé písmeno nepřidal "E"...

Nová technologie údajně nebude měnit pořadí, ve kterém vyhledávač řadí webové stránky. Nezmění se ani způsob, jakým se zobrazuje reklama.

autor: Alexej Oreskovič, Reuters | 9. 9. 2010 8:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama