Foto: Aténská bitva proti škrtům, poprvé s vodním dělem

Foto: Aténská bitva proti škrtům, poprvé s vodním dělem
Řecký parlament se sešel, aby schválil další drastické škrty ve výši 13,5 miliardy eur. Ty dál zatíží již tak zbídačené obyvatelstvo.
Před sídlem zákonodárců a na dalších místech v centru metropole se konala jedna z největších demonstrací od vypuknutí krize. Na 100 tisíc lidí přišlo dát najevo, že už všeho mají dost.
Z jistého úhlu pohledu mají pravdu obě strany. Škrty je podmíněná další finanční injekce (jde o 31,5 miliardy eur), kterou těžce nemocná řecká ekonomika zoufale potřebuje. Bez ní by nastal bankrot, což by bylo pro Řeky bez pochyby ještě horší.
Čím dál větší skupina obyvatel se ale ocitá v existenční nouzi a nevidí žádné východisko, ...
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
8. 11. 2012 11:55

Demonstrovat proti škrtům ve výši 13,5 miliardy eur přišlo 100 tisíc lidí. Nic nezmohli. Pokud nechce Helénská republika zbankrotovat, musí tvrdě šetřit. Poslední balíček těsně prošel.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy