Řecké drama: Unesen jeden z nejbohatších podnikatelů

man
10. 6. 2008 20:50
Policie nalezla prázdné auto, mobil a hodinky

Atény - Řecká policie zahájila - i za pomoci zátarasů na silnicích a prohledávání automobilů - pátrání po zmizelém byznysmenovi Georgesovi Mylonasovi.

Jednoho z nejbohatších řeckých podnikatelů a šéfa Svazu průmyslníků v severním Řecku unesli v noci z pondělí na úterý neznámí pachatelé.

Přepadli jej v Soluni v jeho automobilu, když vystupoval s manželkou. Muži měli na hlavách kukly a byli ozbrojeni automatickými zbraněmi.

Mylonase donutili nastoupit, jeho manželku zanechali na místě. Několik hodin poté policie nalezla automobil prázdný. Uvnitř ležely Mylonasovy hodinky a mobilní telefon.

Událost je pro zemi velkým šokem, protože ozbrojené únosy v Řecku nejsou častým jevem. Devětačtyřicetiletý Mylonas je kromě jiného majitelem obří hliníkárny Alumil.

Motiv únosu je nejasný. Zatím policii ani rodinu nikdo nekontaktoval s žádnými požadavky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy