Řecké drama: Unesen jeden z nejbohatších podnikatelů

man
10. 6. 2008 20:50
Policie nalezla prázdné auto, mobil a hodinky

Atény - Řecká policie zahájila - i za pomoci zátarasů na silnicích a prohledávání automobilů - pátrání po zmizelém byznysmenovi Georgesovi Mylonasovi.

Jednoho z nejbohatších řeckých podnikatelů a šéfa Svazu průmyslníků v severním Řecku unesli v noci z pondělí na úterý neznámí pachatelé.

Přepadli jej v Soluni v jeho automobilu, když vystupoval s manželkou. Muži měli na hlavách kukly a byli ozbrojeni automatickými zbraněmi.

Mylonase donutili nastoupit, jeho manželku zanechali na místě. Několik hodin poté policie nalezla automobil prázdný. Uvnitř ležely Mylonasovy hodinky a mobilní telefon.

Událost je pro zemi velkým šokem, protože ozbrojené únosy v Řecku nejsou častým jevem. Devětačtyřicetiletý Mylonas je kromě jiného majitelem obří hliníkárny Alumil.

Motiv únosu je nejasný. Zatím policii ani rodinu nikdo nekontaktoval s žádnými požadavky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy