Prokurátor nabízí Castrovi, únosci žen, dohodu o trestu

Simona Holecová
25. 7. 2013 23:29
Usiluje o to, aby ženy, které Castro mučil po dobu deseti let, nemusely svědčit
Únosce z Clevelandu Ariel Castro tak, jak stanul poprvé před soudem. Kauce byla stanovena na osm milionů dolarů.
Únosce z Clevelandu Ariel Castro tak, jak stanul poprvé před soudem. Kauce byla stanovena na osm milionů dolarů. | Foto: Reuters

Cleveland - Ariel Castro, jenž ve svém domě na předměstí amerického Clevelandu věznil, znásilňoval a týral tři dívky, se možná vyhne soudu.

Jak uvedla agentura Reuters s odvoláním na lokální zpravodajské stanice v USA, státní zástupce v Ohiu nabídl Castrovi dohodu o vině a trestu.

Usiluje o to, aby ženy, které Castro mučil po dobu deseti let, nemusely o svém traumatu znovu mluvit, byť před soudem.

Policie ženy našla v Castrově domě 6. května. Spolu s nimi z domu hrůzy osvobodila i šestiletou dívku, kterou únosce zplodil z jednou ze svých obětí.

Podle stanice WKYC-TV dohoda nepočítá s trestem smrti.

Ten by bylo možno za delikty, kterých se Castro dopustil, požadovat.

Dohoda zatím uzavřená nebyla, právníci na obou stranách nicméně její existenci potvrdili, byť nesdělili další podrobnosti. Ti, kteří zastupují Castra, pak uvedli, že jsou ochotni se dohodnout a jejich klient je ochoten přiznat vinu v některých bodech obžaloby.

Prokuratura Castrovi přičítá stovky trestných činů. Znásilnění se měl dopustit nejméně 139krát, sexuálního násilí jiného charakteru sedmkrát a únosu (násilného držení v zajetí) 177krát.

Vedle výše zmíněného hodlá prokuratura 52letému Portorikánci prokázat dvojnásobnou vraždu - násilný potrat jedné z vězněných dívek - a týrání zmiňované dcery.

Žaloba čítá 142 stran, a to se zabývá jen obdobím od zmizení poslední unesené v srpnu roku 2002 do února 2007.

Pokud bude dohoda o vině a trestu uzavřena, soudce ji na stůl dostane v pátek, píše Reuters.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy