reklama
 
 

Přiznání po 40 letech: Rakouský opat zneužil chlapce

9. 3. 2010 16:00
K činu se přiznal opat salcburského kláštera

Salcburk - Bruno Becker, opat salcburského kláštera sv. Petra, se v pondělí přiznal, že před 40 lety zneužil jedenáctiletého chlapce. Bezprostředně po přiznání oznámil podle deníku Die Presse svou rezignaci.

Z dostupných informací vyplývá, že Becker dítě zneužil, když mu samotnému bylo 24 let a ještě nebyl vysvěcen na kněze. Nic podobného se pak už prý nikdy neopakovalo.

Poté, co se Bruno Becker stal na podzim 2009 opatem, přihlásil se zneužívaný muž v diecézní ombudsmanské kanceláři. Koncem listopadu pak došlo k rozhovoru mezi Beckerem, dnes již 53letým zneužívaným a vídeňským diecézním ombudsmanem.

Opat Becker muži zaslal také dopis, v němž mu nabídnul částku 5 000 eur.

Podle veřejnoprávní televize ORF byla připojena výzva, aby zneužívaný nepodnikal v této věci žádné další kroky. Církev však podle rakouských médií zdůrazňuje, že se nejednalo o odměnu za mlčení, ale o "bolestné".

V rozhovoru pro rozhlasovou stanici ORF-Ö1 muž navíc oznámil, že ho v klášteře sv. Petra sexuálně nezneužil pouze Bruno Becker, ale také další dva členové benediktinského řádu. Ti své praktiky provozovali šest let.

autor: Monika Horáková | 9. 3. 2010 16:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama