Při útoku na mešitu v Pákistánu zemřelo nejméně 40 lidí

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
4. 12. 2009 12:57
Ozbrojenci útočili při pátečních modlitbách nedaleko armádní centrály
Foto: Reuters

Rávalpindí - Nejméně 40 lidí zahynulo při teroristickém útoku v pákistánském Rávalpindí. Dalších 26 bylo zraněno. V průběhu pátečních modliteb zde ozbrojenci bombami a palnými zbraněmi zaútočili na věřící.

V Rávalpindí nedaleko Islámábádu se nachází centrála pákistánské armády a do napadené mešity podle agentury Reuters chodí právě vojenští hodnostáři.

Podle pákistánského ministra vnitra Rehmana Malika útok sebevražedných atentátníků způsobil kolaps střechy mešity.

"Mešita byla napadena teroristy během pátečních modliteb. Zcela jistě se jednalo o více než jednoho útočníka... takže je zde možnost, že někteří z nich se mohou skrývat v okolí," uvedl armádní mluvčí Athar Abbás.

Podle pozdějších zpráv byli sebevražední atentátníci tři. Nejprve začali střílet po věřících a pak odpálili bomby na svých tělech. Podle některých svědectví před odpálením házeli také granáty.

Nad městem se nyní podle agentur vznášejí helikoptéry, které pátrají po možných komplicích atentátníků.

Rávalpindí se stalo terčem útoku i v říjnu. Tehdy byla napadena přímo armádní centrála. Na začátku listopadu si zde pak odpálení sebevražedného atentátníka v autě vyžádalo 35 obětí.

Taliban v pákistánských městech od rozpoutání armádní ofenzivy do jeho ústředí na kmenových územích v Jižním Vazíristánu v polovině října zabil při útocích stovky lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy