reklama
 
 

Na mostě v Dánsku havaroval vlak. Zemřelo šest lidí, dalších šestnáct je zraněných

Aktualizováno 2. 1. 2019 12:05
Šest lidí zemřelo a 16 dalších utrpělo zranění při vlakovém neštěstí v Dánsku. | Video: Asociated Press |  00:38
Šest lidí přišlo o život a dalších šestnáct je zraněných po vlakovém neštěstí na mostě, který spojuje dánské ostrovy Sjaelland a Fyn. Informovala o tom dánská tisková agentura Ritzau s odvoláním na železniční úřady. Podle agentury Reuters potvrdila informaci i dánská policie.

V oblasti, kde k nehodě kolem 7:30 došlo, panuje větrné počasí. Podle prvních zpráv musel vlak s asi 160 cestujícími na mostě prudce brzdit poté, co byl zasažen létajícími předměty z nákladního vlaku, který projížděl v opačném směru.

Dánská média uvedla, že osobní vlak zasáhla zřejmě plachta, která se utrhla z nákladní soupravy. Ta podle snímků zveřejněných v dánském tisku vezla přepravky s pivem.

Osobní vlak, ve kterém byli kromě 160 pasažérů také tři zaměstnanci železnic, mířil do dánské metropole Kodaně, jež leží na ostrově Sjaelland. Dánská tisková agentura Ritzau napsala, že se jedná o nejhorší vlakové neštěstí v Dánsku od roku 1988.

Osmnáctikilometrový most, který vede přes průliv Velký Belt a spojuje ostrovy Sjaelland a Fyn, je určen jak pro železniční, tak i pro silniční dopravu. Kvůli silnému vichru byl ve středu most pro automobily uzavřen. Stejně tak byl pro auta tuto středu uzavřen most přes úžinu Öresund, jenž je spojnicí mezi Dánskem a Švédskem. Silniční doprava na obou mostech je nyní postupně obnovována.

autoři: ČTK, Zahraničí | 2. 1. 2019 10:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama