reklama
 
 

V Bulharsku havaroval autobus, zemřelo nejméně 15 lidí. Premiér vyhlásil na pondělí státní smutek

Aktualizováno 25. 8. 2018 21:45
Nehoda se stala severně od bulharské metropole, cestující mířili na prohlídku kláštera. Úřady hlásí desítky zraněných, o Čechy se zřejmě nejednalo.

Sofia/Praha - Při nehodě autobusu v Bulharsku dnes zahynulo 15 lidí a dalších 27 jich utrpělo zranění. Oznámila to mluvčí bulharského ministerstva zdravotnictví. Policie podle agentury AFP sdělila, že autokarem cestovali bulharští turisté na návštěvu kláštera.

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová řekla, že kvůli nehodě se na českou ambasádu v Bulharsku nikdo neobrátil. Premiér Bojko Borisov na pondělí vyhlásil den státního smutku.

Nehoda se stala pozdě odpoledne v horské obci Leskovdol asi 40 kilometrů severně od Sofie. Ministerstvo vnitra na svém webu uvedlo, že příčina nehody není zatím známa. Bulharská média spekulují, že řidič autobusu zřejmě dostal na mokré vozovce smyk. Portál The Sofia Globe napsal, že autobus se před sjetím ze silnice a následným zřícením z dvacetimetrového srázu srazil s několika auty.

Na místo záchranáři vyslali přes dvacet sanitek. Většina zraněných byla převezena do nemocnic v Sofii. Zranění několika lidí jsou kritická.

autor: ČTK | 25. 8. 2018 19:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama