Při náletech v syrské provincii Idlib zahynulo nejméně 46 lidí, bomby zasáhly tržiště

ČTK ČTK
4. 12. 2016 16:40
Při nedělních náletech v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 46 lidí. Podle opozičních aktivistů ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) mezi obětmi převažují civilisté.
Mezi mrtvými převažují civilisté
Mezi mrtvými převažují civilisté | Foto: Reuters

Damašek – Při několika náletech v syrské provincii Idlib, ovládané z velké části povstalci, zahynulo v neděli nejméně 46 lidí. Většina mrtvých jsou civilisté, uvedli opoziční aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Británie.

Podle její informace zahynula většina obětí ve městě Kafr Nabal, kde bylo zasaženo tržiště. Podle místních aktivistů bombardovala město ruská nebo syrská vládní letadla. Celkem se prý terčem náletů staly tři různé lokality na severozápadě země.

Provincii Idlib má pod kontrolou povstalecká koalice Armáda dobytí (Džajš al-Fatah), která sdružuje skupiny bojující na západě a severu Sýrie. Nejznámějším členem této koalice je Fronta dobytí Sýrie (bývalá fronta An-Nusra, která byla napojená na teroristickou síť Al-Káida).

Rusko minulý měsíc oznámilo, že obnoví své vzdušné údery v provincii Idlib a v centrální provincii Homs. Kafr Nabal neleží na žádné z frontových linií probíhajících válečných střetů, poznamenala agentura AP.

Válka v Sýrii si od roku 2011 vyžádala již více než 300 000 mrtvých. Jak uvedl Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), dalších téměř pět milionů Syřanů uprchlo kvůli násilnostem ze země, zejména do sousedních států jako je Turecko, Libanon, Jordánsko, Irák a Egypt.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Europoslanci volají po sankcích proti Rusku za zatčení Navalného

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k potrestání ruských činitelů odpovědných za nedělní zatčení opozičního předáka Alexeje Navalného. V debatě se šéfem diplomacie Evropské unie Josepem Borrellem také požadovali Navalného okamžité propuštění. Borrell upozornil, že případné rozšíření současného sankčního seznamu je v rukou členských zemí EU.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
Další zprávy