Polsko během ME ve fotbale obnoví kontroly na hranicích

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
23. 4. 2012 17:05
Namátkové kontroly na polských hranicích potrvají od 4. června do 1. července
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Varšava  - Polsko, které spolupořádá letošní mistrovství Evropy ve fotbale, v období od 4. června do 1. července obnoví kontroly na hranicích.

Podle ministra Jacka Cichockého budou prohlídky namátkové a lidi by na hraničních přechodech nijak zdržet neměly. Polsko je jinak součástí schengenského prostoru bez hraničních kontrol.

Policisté hodlají kontrolovat hlavně auta a autobusy, jejichž pasažéři budou vzbuzovat podezření, že by s nimi mohly být v Polsku problémy.

Polákům jde o to, aby se jim během evropského fotbalového šampionátu podařilo udržet bezpečnostní situaci pod kontrolou a aby do země nejezdili výtržníci, kteří mají zákaz vstupu na stadiony, řekl Cichocki. Pro cestu do Polska bude v červnu stejně jako nyní potřebný platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Český tým v rámci základní skupiny nastoupí na jihu Polska ve Vratislavi.

Dočasné zavedení hraničních kontrol je v souladu s pravidly schengenské smlouvy. Například také Rakousko před čtyřmi lety částečně obnovilo na dobu konání evropského fotbalového mistrovství kontroly na hranicích.

Mistrovství Evropy ve fotbale letos pořádá Polsko společně s Ukrajinou od 8. června do 1. července. Na hranicích s Ukrajinou hraniční kontroly jsou, víza ale čeští občané, kteří se chtějí vydat do této země, nepotřebují.

 

Právě se děje

Další zprávy