Policie zatýká poblíž Bostonu, našla výbušniny

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
19. 4. 2013 9:40
Při střelbě ve škole v Cambridge zemřel policista
Policie budovu univerzity, kde se střílelo, obklíčila.
Policie budovu univerzity, kde se střílelo, obklíčila. | Foto: Reuters

Cambridge (USA) - Zatím neznámý muž zastřelil policistu v areálu Massachusettského technického institutu (MIT) ve městě Cambridge nedaleko Bostonu.

Jen několik kilometrů odtud na severozápad, ve Watertownu, policie zatkla jednoho muže. Po druhém pátrá.

List The Boston Globe napsal, že zatýkání souvisí s pondělními pumovými útoky spáchanými v cíli bostonského maratonu. Policie ale zatím informaci nepotvrdila.

Prodej zbraní v Americe:

"Nevycházejte!"

Útočník člena ochranky školy zastřelil poté, co přišel na místo činu prověřit zprávu, že v areálu školy někdo narušuje pořádek. Střelec ho zasáhl, muž po převozu do nemocnice svým střelným poraněním podlehl, upřesnila policie.

Budova, kde útočník zastřelil policistu.
Budova, kde útočník zastřelil policistu. | Foto: Reuters

MIT na své webové stránce pro mimořádné informace předtím uvedl, že v areálu zazněla ve čtvrtek večer (dnes ráno středoevropského času) střelba u budovy 32, která je obklíčená bezpečnostními silami.

Vedení soukromé univerzity označilo situaci za velmi nebezpečnou a vyzvalo studenty, aby nevycházeli.

Zatýkání, výbuchy

Stanice CNN v reportáži z Watertownu zdůrazňuje, že na místě je zarážející množství personálu FBI, což je nezvyklé při běžné lokální kriminalitě.Z místa se podle ní ozývá střelba a také výbuchy.

Na televizních záběrech bylo vidět muže ležícího na zemi na břiše u chodníku. Policisté na něj mířili, ale nepřibližovali se k němu, nad místem prolétával vrtulník.

Podle agentur policie okolí Bostonu masivně prohledává a pátrá po dvou podezřelých ze spáchání bostonských útoků. Byli identifikováni z videozáběrů. Atentáty nepřežili tři lidé a téměř 180 osob bylo zraněno

Událost sledujeme.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy