Policie provedla razii ve španělských kancelářích Googlu, nejspíš kvůli daňovým únikům

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 6. 2016 21:59
Španělské úřady v rámci daňového vyšetřování provedly razii v madridských kancelářích americké internetové společnosti Google. Soud v Madridu uvedl, že vstup inspektorů do kanceláří povolil na základě žádosti daňového úřadu. Mluvčí Googlu podle agentury Reuters řekla, že firma ve Španělsku postupuje v souladu s tamními zákony, stejně jako ve všech ostatních zemích, kde působí. Dodala, že Google s úřady spolupracuje, aby vyjasnil všechny otázky. Koncem května proběhla podobná razie v Googlu v Paříži, Francie po Googlu žádá doplatit na daních 1,6 miliardy eur (43,3 miliardy Kč). Má ale problémy i v jiných evropských zemích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Foter.com / Global Panorama
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy