Pohled ze Slovenska: Klaus má největší podíl na korupci

Petr Jemelka Petr Jemelka
23. 4. 2012 13:10
Slovenský novinář Peter Morvay odpovídal na dotazy čtenářů Aktuálně.cz
Peter Morvay
Peter Morvay | Foto: Sme

Online rozhovor - Komentář slovenského novináře, který v deníku Sme dává veškerou vinu za prorůstání korupce do veřejného sektoru v Česku prezidentu Václavu Klausovi, vyvolal bouřlivou diskusi. A to i mezi čtenáři Aktuálně.cz.

Peter Morvay se pozastavil například nad tím, že Klause na skandálu kolem bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška trápí samotné zveřejnění odposlechů, a nikoli to, že se pražská radnice stala hlavním symbolem korupce v Česku.

Podle slovenského komentátora to není náhoda. Na korupci a klientelismu v české politice nemá nikdo jiný tak velký osobní podíl, jako právě prezident Klaus.

To Morvay v rozhovoru se čtenáři zopakoval. Určitý díl viny, ale podlě něj neseme všichni.

"Nikdo jiný dnes v české politice nenese tak vysoký osobní podíl, jako Klaus. Mohou za ni ale všichni, od politiků až po občany, kteří korupcí trpí a zkorumpované politiky volí. Míra odpovědnosti za korupci je však různá," napsal mimo jiné Peter Morvay.

Komentátor deníku Sme se čtenáři Aktuálně.cz diskutoval online. Zodpovězené otázky naleznete níže. Online rozhovor už sice skončil, v diskusi ale můžete pokračovat pod článkem.

Názory Aktuálně.cz

Názory - co vy na to?

Sledujte nás na:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy