Pilot škrtil manželku šest minut. Z vraždy ho usvědčily chytré hodinky

Video Video
20. 6. 2021 14:05
Vražda, která otřásla Řeckem, je po více než měsíci vyřešená. Třiatřicetiletý řecký pilot vrtulníku Babis Anagnostopoulos se přiznal, že v záchvatu vzteku zabil svoji 20letou britskou manželku Caroline Crouchovou poté, co mu vyhrožovala rozvodem.
Pro pilota si došli policisté na pohřeb, kde se objímal s matkou zavražděné. Pod falešnou záminkou si ho odvedli. | Video: Asociated Press

Celou dobu předtím Anagnostopoulos policistům přitom tvrdil, že se matka jejich jedenáctiměsíční dcery Lydie stala 11. května obětí loupežného přepadení, při kterém ji měli na aténském předměstí Glyka Nera uškrtit neznámí lupiči.

Sám se potom snažil naaranžovat místo činu i tím, že na schodech uškrtil odrostlé štěně huskyho. Předpokládal, že tím odvede pozornost a nikdo ho z činu nebude podezírat. Z kamer odstranil paměťové karty, rozbil okno. Svázal se a zavolal policii.

Pro Anagnostopoulose si 18. června přijela policie přímo na pohřeb Caroline, kde se objímal s její matkou. Na obřadu mu sdělili, že ho potřebují proto, aby identifikoval podezřelého.

Pilota "zradily" moderní technologie
Po několika hodinách výslechu se Anagnostopoulos k činu nakonec doznal. Nejenže policisté nenašli důkazy, že by se po domě pohybovali cizí lidé. Zjistili také, že otlačeniny po svázání na mužových zápěstích neodpovídaly době, o které tvrdil, že byl svázán.

K usvědčení Babise Anagnostopoulose ale pomohly policistům i moderní technologie. Komunikace z mobilního telefonu ukázala, že mezi manželi té noci došlo k řadě hádek a jeho žena hledala ubytování, aby mohla s dítětem odejít z domu. Policisté také díky mobilu pilota zjistili, že se v nahlášené době vymyšleného přepadení pohyboval po domě.

Z chytrých hodinek manželky zase vyčetli, že zemřela několik hodin před nahlášením údajné vraždy. "Ve 4:05 se její spánkový puls náhle zvýšil o 50 procent. V té době byla osoba v extrémním stavu psychického a fyzického stresu. Umírání trvalo od 4:05 do 4:11 hodin," popsal řecký koroner, kterého cituje britský web Daily Mail.

Muž policii řekl, že příběh zinscenoval, aby mohl zůstat s dítětem. Nyní mu hrozí doživotní vězení.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Všech pět těžce zraněných cestujících je po středeční srážce vlaků na Domažlicku stabilizovaných a mimo ohrožení života.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 14 minutami

Schůze sněmovního výboru k řediteli BIS se nejspíš neuskuteční

Schůze sněmovního bezpečnostního výboru k postupu výběru ředitele Bezpečnostní informační služby se v pátek s největší pravděpodobností neuskuteční. Vyplývá to z dopisu předsedy Radka Kotena (SPD) členům výboru. Koten v něm uvedl, že nemá zákonný podklad pro svolání mimořádného jednání.

O svolání výboru požádal v úterý premiér Andrej Babiš (ANO). Koten napsal, že do středečního večera od premiéra neobdržel opakovaně požadované doplnění jeho žádosti. "Na termín schůze rezervovaný na pátek 07:30 tedy zatím nejsou zákonné důvody a usuzují, že po vyjádření v médiích o to nestojí ani pan premiér, ani kolegové, kteří posbírali sedm podpisů před 14 dny," stojí v dopise.

Výbor se může podle sněmovního jednacího řádu mimořádně sejít na žádost sněmovny, na žádost jejího předsedy nebo na žádost nejméně dvou pětin členů výboru.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Policie hledá několik lidí, kteří zveřejnili transparent rasisticky urážející fotbalistu Glasgow Rangers Kamaru. Podle ní se dopustili trestného činu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

V Žatci projel rychlík návěst stůj, nikomu se nic nestalo

V Žatci na Lounsku projel ve čtvrtek ráno rychlík jedoucí z Mostu do Plzně návěst stůj. Událost se obešla bez zranění, trať byla v době šetření incidentu neprůjezdná, řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Na incident upozornil server Zdopravy.cz. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že škody na drážních vozidlech byly odhadnuty na 20 000 korun.

"Trať v 5:56 projel rychlík přes odjezdové návěstidlo zakazující jízdu ve směru na Podbořany s tím, že se to obešlo bez dalších následků, ale po dobu šetření byl provoz na Podbořany zastavený a od 7:45 je provoz obnoven," řekl Gavenda. Důvod, proč strojvedoucí návěst projel, odborníci vyšetřují.

Bez povolení projel podle Drážní inspekce a ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) ve středu strojvedoucí expresu z Mnichova úsek u Milavčí na Domažlicku, poté se tam srazily dva vlaky. Mohlo jít o chybu strojvedoucího nebo závadu techniky. Tři lidé zemřeli. Dva z nich jsou čeští strojvůdci vlaků, z toho jeden řídil německý rychlík, v něm cestovali i cizinci. Třetí obětí byla žena, která cestovala v protijedoucím regionálním vlaku. Desítky dalších lidí se zranily, někteří těžce. Materiální škody přesáhnou 100 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy