Pilot škrtil manželku šest minut. Z vraždy ho usvědčily chytré hodinky

Video Video
20. 6. 2021 14:05
Vražda, která otřásla Řeckem, je po více než měsíci vyřešená. Třiatřicetiletý řecký pilot vrtulníku Babis Anagnostopoulos se přiznal, že v záchvatu vzteku zabil svoji 20letou britskou manželku Caroline Crouchovou poté, co mu vyhrožovala rozvodem.
Pro pilota si došli policisté na pohřeb, kde se objímal s matkou zavražděné. Pod falešnou záminkou si ho odvedli. | Video: Asociated Press

Celou dobu předtím Anagnostopoulos policistům přitom tvrdil, že se matka jejich jedenáctiměsíční dcery Lydie stala 11. května obětí loupežného přepadení, při kterém ji měli na aténském předměstí Glyka Nera uškrtit neznámí lupiči.

Sám se potom snažil naaranžovat místo činu i tím, že na schodech uškrtil odrostlé štěně huskyho. Předpokládal, že tím odvede pozornost a nikdo ho z činu nebude podezírat. Z kamer odstranil paměťové karty, rozbil okno. Svázal se a zavolal policii.

Pro Anagnostopoulose si 18. června přijela policie přímo na pohřeb Caroline, kde se objímal s její matkou. Na obřadu mu sdělili, že ho potřebují proto, aby identifikoval podezřelého.

Pilota "zradily" moderní technologie
Po několika hodinách výslechu se Anagnostopoulos k činu nakonec doznal. Nejenže policisté nenašli důkazy, že by se po domě pohybovali cizí lidé. Zjistili také, že otlačeniny po svázání na mužových zápěstích neodpovídaly době, o které tvrdil, že byl svázán.

K usvědčení Babise Anagnostopoulose ale pomohly policistům i moderní technologie. Komunikace z mobilního telefonu ukázala, že mezi manželi té noci došlo k řadě hádek a jeho žena hledala ubytování, aby mohla s dítětem odejít z domu. Policisté také díky mobilu pilota zjistili, že se v nahlášené době vymyšleného přepadení pohyboval po domě.

Z chytrých hodinek manželky zase vyčetli, že zemřela několik hodin před nahlášením údajné vraždy. "Ve 4:05 se její spánkový puls náhle zvýšil o 50 procent. V té době byla osoba v extrémním stavu psychického a fyzického stresu. Umírání trvalo od 4:05 do 4:11 hodin," popsal řecký koroner, kterého cituje britský web Daily Mail.

Muž policii řekl, že příběh zinscenoval, aby mohl zůstat s dítětem. Nyní mu hrozí doživotní vězení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Exploze plynové lahve v závodě na Teplicku vážně zranila pět lidí

Při výbuchu propanbutanové lahve v závodě v Košťanech na Teplicku bylo vážně zraněno pět lidí. Tři lidé utrpěli velmi vážná poranění a záchranáři je převezli do vinohradské nemocnice na popáleninové centrum. Pro jednoho člověka přiletěl vrtulník z Prahy, dalšího převáží vrtulník z Ústí a třetí jede sanitkou. Další dva zraněné vezly sanitky do ústeckého traumacentra, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Další výbuch podle hasičů nehrozí.

Událost se stala po 11. hodině v Hornické ulici. Evakuováni byli všichni pracovníci z haly, podle hasičů to bylo 17 lidí. Evakuace okolí podle hasičů není nutná. Mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová řekla, že na místo vyjeli kriminalisté.

Do firmy, která provádí revize propanbutanových lahví, přijelo několik desítek hasičů z šesti jednotek. "Vybuchl zbytkový propanbutan v servisované lahvi," řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Hasiči ochladili propanbutanové lahve uvnitř budovy. Plyn již nehoří. Nebezpečí dalšího výbuchu nehrozí, uvedli hasiči

Zdroj: ČTK
Další zprávy