Periskop: Odejděte, nabádá Schumiho manželka novináře

Michal Žák Zahraničí Michal Žák, Zahraničí
Aktualizováno 7. 1. 2014 15:49
Úterý 7. ledna: Zprávy ze světa v rychlém přehledu
Foto: Aktuálně.cz

Vzkaz Schumacherové: Chceme soukromí

"Nechejte lékaře v klidu pracovat." Toť vzkaz, který novinářům adresovala Corinna, manželka bývalého pilota formule 1 Michaela Schumachera.

Ten na klinice ve francouzském Grenoblu bojuje po nehodě na lyžích o život. Zdravotnické zařízení je ovšem od samotného počátku v obležení televizních štábů z celého světa. V několika případech se k nemocnici dokonce nemohly dostat sanitky.

Jed na hmyz v jídle

Japonský producent potravin Maruha Nichiro stahuje s mrazicích boxů v obchodech miliony balíčků. Zřejmě totiž byly kontaminovány pesticidem, jenž se používá k hubení hmyzu.

Jak informovala televize NHK, přes 350 lidí onemocnělo, statisíce dalších si pak u výrobce stěžovaly telefonicky.

Angie s berlemi a koledníky

Spolková kancléřka Angela Merkelová v pondělí kvůli naštípnuté páteři na tři týdny omezila svůj program. Přesto se v úterý ukázala na veřejnosti, a to během recepce na kancléřství v Berlíně.

Švýcarský bulvár Blick mezitím spekuluje, že částečný podíl na jejím pádu mohou mít staré běžky. Těm je asi 20 let a "nejspíš by už potřebovaly pořádný servis".

Dzurina slavil

Někdejší slovenský premiér Mikuláš Dzurinda podle deníku SME skončil v pondělí večer s rozbitou hlavou v košické nemocnici. Svědci tvrdí, že si zranění způsobil sám, když opilý upadl na ulici.

Podle médií se vracel z návštěvy někdejšího prezidenta Rudolfa Schustera, který v těchto dnech slaví 80. narozeniny.

Když ti vítr...

Na kyjevském náměstí Nezávislosti Ukrajinci stále požadují konec prezidenta Viktora Janukovyče i vlády. A jak upozornila organizace Člověk v tísni, demonstrantům v úterý večer zahraje i česká kapela MIG 21.

"Netušíme, jestli nás nevypískaj, je to čistě náš předvánoční nápad," říká zpěvák kapely Jiří Macháček.

Dovolená ve znamení evakuace

Na tři tisíce turistů musely opustit kempy v argentinské provincii Buenos Aires. Dovolenou jim narušil lesní požár, který doposud zachvátil na 3000 hektarů půdy.

S plameny bojuje deset jednotek hasičů, přísun vody ze vzduchu zajišťuje několik letadel.

Zneuctěný památník

Berlínská policie zvažuje, že zpřísní bezpečnostní opatření u památníku holocaustu, jedné z dominant centra německé metropole.

Důvodem je video ze silvestrovských oslav, na němž skupina výtržníků popíjí pivo, močí a odpaluje pyrotechniku mezi 2711 betonovými bloky, které připomínají šest milionů Židů vyvražděných nacisty.

Desítky mrtvých

Útočníci postříleli v centrální Nigérii tři desítky lidí a ve vesnici Shonong spálili jejich obydlí, napsala agentura Reuters. K incidentu došlo v pondělí v etnicky a nábožensky promíšené oblasti, kde v posledních letech přišly při podobných útocích o život tisíce Nigerijců.

Podle organizací na ochranu lidských práv ovšem centrální vláda násilí do značné míry ignoruje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy