Palestinský vůdce Abbás je kvůli komplikaci po operaci ucha zpět v nemocnici, trápí ho horečka

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 5. 2018 15:26
Palestinský vůdce Mahmúd Abbás byl převezen do nemocnice v Ramalláhu, informovala v neděli agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného palestinského činitele. Podle tohoto zdroje přivedly 83letého prezidenta do nemocnice komplikace po drobném chirurgickém zákroku, který mu lékaři v úterý provedli ve středním uchu. Abbás je hospitalizován už potřetí za necelý týden. Zdroj Reuters, který si přál zachování anonymity, uvedl, že Abbás byl hospitalizován kvůli horečce, která může být známkou toho, že se ušní zánět nepodařilo zcela vyléčit.
Palestinský vůdce Mahmúd Abbás.
Palestinský vůdce Mahmúd Abbás. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

EU se neshodla na sankcích za Navalného, šéf unijní diplomacie poletí do Moskvy

Přes naléhání řady států Evropské unie se ministři zahraničí členských zemí neshodli na potrestání ruských činitelů odpovědných za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Některé země chtěly dát přednost jednání s ruským vedením, šéf unijní diplomacie Josep Borrell proto vyrazí začátkem února do Moskvy apelovat na propuštění Navalného.

Unijní státy dnes odsoudily potlačení víkendových demonstrací, během nichž ruské bezpečnostní síly o víkendu zadržely několik tisíc lidí. Protestující požadovali propuštění Navalného, který byl zatčen před týdnem, když se vrátil do Moskvy z léčení v Německu. Tam se zotavoval z otravy, kterou Navalnyj připisuje ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a tajné službě FSB, což Kreml popírá. Den po zadržení na něj soud uvalil třicetidenní vazbu.

Přestože řada zemí od Litvy přes Polsko po Itálii navrhovala potrestat lidi odpovědné za Navalného zatčení a uvěznění, k jednomyslné shodě ministři nedospěli. Podporu neměla od řady zemí, mimo jiné Německa či Lucemburska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Provozovatel největších skiareálů na Slovensku plánuje kvůli dopadům pandemie zrušit 260 pracovních míst

Provozovatel největších lyžařských středisek a dalších služeb pro turisty na Slovensku, společnost Tatry mountain resorts (TMR), hodlá zrušit 260 pracovních míst. V oznámení firma tento krok zdůvodnila uzavřením provozů a složitou situací v cestovním ruchu v souvislosti s koronavirovou krizí. Společnost podniká i v České republice, Polsku a Rakousku a po ohlášeném hromadném propouštění bude na Slovensku zaměstnávat celkem 1100 lidí, z toho většinu ve svých slovenských provozech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy