Pákistánský ministr vnitra přežil pokus o atentát

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 5. 2018 21:40
Pákistánský ministr vnitra Ahsan Ikbál v neděli přežil pokus o atentát. Podle zdroje z jeho úřadu ho zasáhla střela do ruky v jeho rodném okrese v Paňdžábu, kde byl na předvolebním shromáždění. Vládní mluvčí Ahmad Chán řekl, že ministrův život není ohrožen a že útočník byl zatčen. "Ahsan Ikbál byl postřelen a zraněn na paži. Je mimo nebezpečí, ale byl převezen na kliniku v Láhauru," sdělil ministrův asistent. Útočník na něj začal střílet, když se po setkání vracel k automobilu. Střelci je 21 let a na ministra vypálil z blízkosti. který se hlásí k ultranáboženské straně Tehríke Labajk, jež bojuje proti rouhání. Vůdce této strany ale útok odsoudil a řekl, že skupina útokem nikoho nepověřila.
Pákistánský ministr vnitra Ahsan Ikbál.
Pákistánský ministr vnitra Ahsan Ikbál. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy