FOTO Doněck, Charkov a Luhansk bouří. I tam chtějí k Rusku

Tenhle mladík má jasno. Chce jít s Putinem.
Po Krymu se vzedmula vlna proruského nacionalismu také v dalších třech městech na východní Ukrajině - v Charkově, Doněcku a Luhansku.
To, co se v těchto třech městech děje, nápadně připomíná nedávné události na Krymu, které vedly k připojení poloostrova k Rusku.
Trpělivá diskuse nikam nevedla...
Na řadu přišly "pádnější argumenty".
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
8. 4. 2014 16:28
Doněck a Charkov vyhlásily nezávislost. Kyjev na východ vyslal armádu. Svět čeká, co bude dál.

Charkov - Ruští separatisté mají po Krymu novou baštu - východní Ukrajinu. Operují v Doněcku, Charkově a Luhansku a žádají o pomoc armádu Ruské federace. Moskva zatím mlčí. A svět čeká, co bude dál.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy