FOTO Doněck, Charkov a Luhansk bouří. I tam chtějí k Rusku

Tenhle mladík má jasno. Chce jít s Putinem.
Po Krymu se vzedmula vlna proruského nacionalismu také v dalších třech městech na východní Ukrajině - v Charkově, Doněcku a Luhansku.
To, co se v těchto třech městech děje, nápadně připomíná nedávné události na Krymu, které vedly k připojení poloostrova k Rusku.
Trpělivá diskuse nikam nevedla...
Na řadu přišly "pádnější argumenty".
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
8. 4. 2014 16:28
Doněck a Charkov vyhlásily nezávislost. Kyjev na východ vyslal armádu. Svět čeká, co bude dál.

Charkov - Ruští separatisté mají po Krymu novou baštu - východní Ukrajinu. Operují v Doněcku, Charkově a Luhansku a žádají o pomoc armádu Ruské federace. Moskva zatím mlčí. A svět čeká, co bude dál.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy