FOTO Thajská města obsadila armáda. Teď může všechno

FOTO Thajská města obsadila armáda. Teď může všechno
Tohle čekal jen málokdo. Do ulic Bangkoku a dalších thajských měst vyrazila armáda.
Velení ozbrojených sil v čele s generálem Prajutche Čan-Očou vyhlásilo stanné právo.
Vojáci ujišťují, že není důvod k panice. A nabádají občany ke klidu...
Velitelé podle svých slov jen využili své právo a po půl roce násilných střetů mezi vládou a opozicí, která je nespokojena s údajným vlivem bývalého ministerského předsedy Tchaksina Šinavatry na současný kabinet, zasáhli.
Foto: Aktuálně.cz
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
20. 5. 2014 12:15
Politická krize, která v Thajsku trvá už půl roku, eskaluje. Armáda obsadila centrum Bangkoku a vyzývá příznivce vlády i opozice, aby nechodili do ulic.

Bangkok - Demonstrace proti údajnému vlivu thajského expremiéra Tchaksina Šinavatry na současného ministerského předsedu Niváttumronga Búnsongpajsana se zvrhly v násilnosti. Museli jsme zasáhnout, tvrdí armáda po půlroce neklidu. Celá země teď čeká, co bude dál.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy